Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Gagarina. Jest nowa jezdnia, ale prace trwają

2022-11-30 21:19
Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Gagarina! Jest nowa jezdnia
Autor: tw.waw.pl Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Gagarina! Jest nowa jezdnia

Prace przy budowie kolektora Mokotowskiego Bis i odnogi trasy tramwaju do Wilanowa nabierają tempa. Południowa jezdnia ma już chodnik i nową nawierzchnię, a teraz roboty przeniosą się na drugą stronę. To oznacza zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany na ul. Gagarina

Prace na ulicy Gagarina wchodzą w kolejny etap. W tym miejscu budowany jest kolektor Mokotowski Bis i odnoga trasy tramwaju do Wilanowa. Na południowej jezdni pojawiła się już nowa nawierzchnia i chodnik, dlatego teraz robotnicy przeniosą się na drugą stronę. - To oznacza zmiany dla kierowców, które zaczną obowiązywać już dzisiejszej nocy (30.11), od 23:30 - mówi rzecznik Tramwajów Warszawskich, Maciej Dutkiewicz.

- Na odcinku od Belwederskiej do Stępińskiej, kierowcy pojadą już po nowo wybudowanej południowej jezdni ul. Gagarina. Zgodnie z docelowym projektem ulicy, na jezdni powstały dwa pasy ruchu. W tym etapie prac na jednym ruch będzie prowadzony w stronę Belwederskiej, a drugim kierowcy pojadą w stronę Wisłostrady - tłumaczy rzecznik.

Zmiana nastąpi też na wysokości ulicy Stępińskiej.

- Na wysokości ul. Stępińskiej kierowcy wjadą na jezdnię północną, aby ominąć komorę startową kolektora, natomiast na skrzyżowaniu z Sielecką powrócą na stronę południową ulicy. Tak jak dotychczas, z ul. Sieleckiej będzie można wyjechać na Gagarina tylko od strony Podchorążych - dodaje Maciej Dutkiewicz.

Bez zmian pojadą natomiast autobusy.

Czytaj również: Wyjątkowe, zabytkowe tramwaje ruszą na tory. Miłośnicy świątecznego klimatu będą zachwyceni

Prace idą zgodnie z planem

Na placu budowy są już pierwsze szyny.

- Przy ul. Czerniakowskiej znajdzie się terminal końcowy z peronem tramwajowym, a przy Belwederskiej tory połączą się z trasą do Wilanowa - mówi Maciej Dutkiewicz.

Prace przy budowie trasy tramwajowej i kolektora prowadzone są równocześnie nie bez powodu.

- Obie inwestycje wymagają skoordynowania robót naziemnych i podziemnych. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na wspólną realizację, co pozwoliło też na skrócenie okresu utrudnień dla mieszkańców - wskazuje rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Po przebudowie czas dojazdu do centrum z końcowego przystanku na Gagarina przy Czerniakowskiej wyniesie mniej niż 15 minut. Prace mają zostać sfinalizowane do końca przyszłego roku.

Tramwaje dojadą do Wilanowa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE