Zjadł muchomory i wyszedł z mieszkania. Policja pilnie ruszyła za nim

2022-10-07 19:52
Muchomor
Autor: Wikimedia Commons / Marta Boroń

Policja z Ostrołęki została wezwana na poszukiwań mężczyzny, który zjadł trzy muchomory czerwone, po czym wyszedł z miejsca pobytu. Mundurowi apelują, aby uważać, jeśli chcemy zjeść znalezione samodzielnie w lesie grzyby.

Policja musiała szukać mężczyzny, który zjadł muchomory

- Osoba zgłaszająca przekazała informację dotyczącą wymagającego opieki 41-latka, który miał po zjedzeniu trzech muchomorów wyjść z miejsca przebywania - przekazał kom. Tomasz Żerański.

Policjanci od razu wkroczyli do akcji. Dysponując rysopisem mężczyzny, szukali go na ulicach, parkach, klatkach schodowych i dworcach zarówno w samej Ostrołęce, jak i całym powiecie.

- Po niespełna pół godzinie od zgłoszenia policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego na jednej z ulic Ostrołęki odnaleźli zagubionego 41-latka. Został on przekazany pod opiekę załodze karetki pogotowia - poinformował Żerański.

Czytaj również: Dostała telefon, potem wypłaciła pieniądze i wrzuciła je do kosza. Oszust działał sprytnie

Policja zaapelowała do wszystkich o ostrożność podczas zbierania i spożywania grzybów. Zjedzenie niewłaściwego gatunku może bowiem doprowadzić do niemałej tragedii. 

- Główne objawy zatrucia to duszności, wymioty oraz biegunka, a także halucynacje. Halucynacje obejmują poważne zaburzenia poczucia czasu i przestrzeni, które powodują poczucie ogólnej dezorientacji - przekazali mundurowi.

Uważajcie podczas grzybobrania
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE