Policja

i

Autor: KMP Gdańsk

Zginęło starsze małżeństwo z Grochowa. Funkcjonariusze zatrzymali osiem osób, w tym zleceniodawcę i dwóch podejrzanych o zabójstwo

2020-12-30 7:46

Funkcjonariusze zatrzymali osiem osób, w tym zleceniodawcę i dwóch podejrzanych o zabójstwo starszego małżeństwa z Grochowa. Mundurowi z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP rozwiązali sprawę zabójstwa, do jakiego doszło w lutym tego roku. Na warszawskim Grochowie zamordowano dwie osoby. Było to starsze małżeństwo w wieku 84 i 85 lat.

Nad sprawą zabójstwa starszego małżeństwa z Grochowa od lutego tego roku pracowali policjanci dniem i nocą. Z rąk sprawców zginęło starsze małżeństwo z Grochowa w wieku 84 i 85 lat. W wyniku policyjnych działań, jakie zostały przeprowadzone na terenie garnizonu stołecznego i Pomorza, funkcjonariusze zatrzymali osiem osób. Wśród nich jest również zleceniodawca. Wobec niego i dwóch  podejrzanych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, został zastosowany trzymiesięczny areszt tymczasowy, a prokuratura przedstawiła zarzuty. Jeden z podejrzanych został zatrzymany na przejściu granicznym w Kołbaskowie. Zamierzał opuścić kraj. Policjanci rozważali wszelkie ewentualności. W grę wchodziły watki rodzinne, jak i rabunkowe.

Na stronie policji czytamy:

W Ożarowie Mazowieckim policjanci zatrzymali 53-letniego zleceniodawcę zabójstwa, wcześniej notowanego za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, powiązanego, jak wynika z policyjnych ustaleń z grupą przestępczą, tzw. „ożarowską”. Mężczyzna będzie odpowiadał za podżeganie do zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W Ołtarzewie wpadł  jeden z podejrzanych o zabójstwo, 43-letni mężczyzna, wcześniej notowany za przestępstwa kryminalne. Kolejny podejrzany o zabójstwo został zatrzymany w Wejherowie. To 38-latek, który miał już na swoim koncie konflikty z prawem. Obaj odpowiedzą za zabójstwo. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Ponadto w rękach funkcjonariuszy znalazło się 5 innych osób w wieku od 38 do 51 lat, które mimo posiadania informacji o dokonaniu zabójstwa, nie zawiadomiły o tym organów ścigania. Wszyscy, na wniosek prokuratora, zostali objęci policyjnym dozorem.

W toku prowadzonych czynności policjanci przeszukali mieszkania, w których dokonano zatrzymań. W ich trakcie zabezpieczyli 5 sztuk broni, w tym broń maszynową typu „Skorpion”, kuszę, gotówkę w kwocie 230 tysięcy Euro oraz 200 tysięcy złotych, kilkaset elementów złotej biżuterii, niewielką ilość narkotyków oraz obraz, najprawdopodobniej pochodzący z kradzieży.

Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, 25 lat więzienia lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE