Zamiast książek gry komputerowe? Pierwsza gra wideo trafia do spisu lektur szkolnych!

2022-06-28 16:09
Zamiast książek gry komputerowe? Pierwsza gra wideo trafia do spisu lektur szkolnych!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zamiast książek gry komputerowe? Pierwsza gra wideo trafia do spisu lektur szkolnych!

To już pewne! Po raz pierwszy w historii polskiej edukacji do szkolnych lektur trafiła... gra komputerowa! Jak podkreśla ministerstwo, to jeden z kluczowych elementów współczesnej kultury. Gry wideo mają poszerzać granicę wyobraźni i być atrakcyjnym sposobem nauki. O jaką grę chodzi? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Spis treści

  1. Gry komputerowe w spisie lektur
  2. "This War of Mine"
  3. Program Gry

Gry komputerowe w spisie lektur

- Pierwsza w historii polskiej edukacji gra znalazła się wśród propozycji szkolnych lektur uzupełniających! "This War of Mine" w atrakcyjny sposób przekazuje wiedzę i poszerza granice wyobraźni. Również w wakacje - informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Czytaj także: Piętnastolatek trafił do szpitala bo GRAŁ W GRY WIDEO! Ilość godzin przed monitorem szokuje!

Jak podkreślono, gry wideo stanowią jeden z kluczowych elementów współczesnej kultury. 

- I chociaż jeszcze kilkadziesiąt lat temu wydawałoby się to nieprawdopodobne, dzisiaj - za sprawą fenomenalnego rozwoju technologii i poetyki gier - mogą one realnie wpływać na nasze życie. Zachęcamy do szerokiego włączania gier edukacyjnych w proces dydaktyczny uczniów. Włączanie gier do systemu edukacji pozwala na przekazywanie wiedzy w sposób atrakcyjny dla ucznia, rozwijanie umiejętności miękkich i poszerzanie granic wyobraźni - informuje MEiN. 

"This War of Mine"

Pierwsza z gier, która pojawiła się w spisie lektur to " This War of Mine", wyprodukowana przez polską grupę 11 bit studios.

- Konfrontuje gracza z realiami wojen domowych, a następnie - wzorem szeregu arcydzieł dwudziestowiecznej, antywojennej prozy - proponuje pogłębienie humanistycznej refleksji o perspektywę ofiar: bezbronnych cywilów, w tym dzieci - czytamy.

Program Gry

Wkrótce na stronie ministerstwa ma pojawić się więcej gier. W związku z tym powstała specjalna zakładka. Wyselekcjonowane gry mają być gotowe do pobrania bezpłatnie. Opublikowane zostaną także scenariusze lekcji z przedmiotów realizowanych w ramach podstawy programowej czy wskazówki dla nauczycieli. Będzie też możliwość zgłaszania gier przez producentów.

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051

QUIZ. Pamiętasz te szkolne lektury? My podajemy tytuł, ty zgadujesz autora

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Kto napisał "Potop"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE