Morawiecki ws. wybuchu w Przewodowie: "Wszystkie służby w stanie podwyższonej gotowości"

2022-11-16 0:33
Zakończyło się pilne posiedzenie Rady Ministrów
Autor: Twitter/KPRM Zakończyło się pilne posiedzenie Rady Ministrów

Premier Morawiecki zabrał głos ws. wybuchu w Przewodowie. Poinformował m.in. o podniesieniu gotowości bojowej ze szczególnym uwzględnieniem monitorowania przestrzeni powietrznej. Podkreślił także, że należy uważać na rosyjską propagandę.

- Zdecydowaliśmy o podniesieniu gotowości bojowej ze szczególnym uwzględnieniem monitorowania przestrzeni powietrznej. (...) Prowadzimy konsultacje ws. użycia artykułu 4. Traktatu Północnoatlantyckiego. Zdecydowaliśmy o wezwaniu ambasadora Federacji Rosyjskiej do MSZ. Pozostajemy w stałym kontakcie z władzami Ukrainy. Ponadto, na miejscu zdarzenia znajdują się nasze służby. (...) Podnieśliśmy razem z MSWiA stan podwyższonej gotowości wszystkich służb - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Apeluję do wszystkich Polaków, aby zachować spokój wobec tej tragedii. Nie dajmy sobą manipulować. Musimy przede wszystkim kierować się rozwagą i opierać się włącznie na faktach - podkreślił premier. - Apeluję też do całej klasy politycznej o powściągliwość - dodał. 

- Musimy być gotowi na wszelkie ataki na polu propagandowym. Chaos to jest broń, którą posługuje się Rosja. (...) Nie możemy ulegać tym informacjom, słuchajmy komunikatów, które płyną z rządu i od naszych sojuszników - podkreślił premier. 

Wybuch w Przewodowie 

Zebranie odbyło się w związku z eksplozją, do której doszło w Przewodowie, tuż przy granicy z Ukrainą. Potwierdzono, że zginęły dwie osoby. Według nieoficjalnych informacji, w Przewodowie spadły dwie rosyjskie rakiety. Tego nie potwierdza jednak strona rządowa, podkreślając, by powoływać się wyłącznie na sprawdzone informacje. W związku z sytuacją nadzwyczajną odbyło się także pilne posiedzenie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Po nim poinformowano, że Polska uruchamia specjalne procedury bezpieczeństwa, m.in. zwiększa gotowość bojową. Trwają także rozmowy dotyczące uruchomienia art. 4. Traktatu Północnoatlantyckiego. Prezydent Duda rozmawiał już m.in. z prezydentem USA, prezydentem Ukrainy, a także szefem NATO.

Szczegółowe informacje ws. zdarzenia znajdziesz w naszej relacji. >>KLIKNJ TUTAJ<<.

Więcej informacji o zdarzeniu znajdziesz w poniższych tekstach:

>>> Wybuch w Przewodowie. MSZ: "Spadł pocisk produkcji rosyjskiej" [RELACJA NA ŻYWO]

>>> Zbigniew Ziobro polecił Prokuratorowi Krajowemu objęcie nadzorem śledztwa ws. eksplozji w Przewodowie

>>> Artykuły 4. i 5. Traktatu NATO. Czym są?

>>> Wybuch w Przewodowie: Polska podwyższa gotowość jednostek bojowych. Jakie procedury uruchomiono?

>>> Prezydent Andrzej Duda zwołał na środę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

>>> Wybuch w Przewodowie. Rafał Trzaskowski zwołał pilny sztab kryzysowy

>>> Przewodów w województwie lubelskim. To tam doszło do wybuchu

>>> Zełenski: "Rosyjskie rakiety uderzyły w Polskę". Zobacz wideo

>>> Wybuch w Przewodowie. Rosja wydała oświadczenie ws. rakiet na terytorium Polski

>>> Morawiecki ws. wybuchu w Przewodowie: "Wszystkie służby w stanie podwyższonej gotowości"

>>> Wybuch w Przewodowie. Donald Tusk zabrał głos w sprawie

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE