Prezydent  Zełenski

i

Autor: Facebook/Володимир Зеленський Zełenski

Zełenski: "Rosyjskie rakiety uderzyły w Polskę". Zobacz wideo

2022-11-15 21:42

Prezydent Ukrainy zabrał głos ws. wybuchu w Przewodowie. Stało się to, przed czym od dawna przestrzegaliśmy. Terror nie ogranicza się do naszych granic. Rosyjskie rakiety uderzyły w Polskę, to poważna eskalacja – przekazał we wtorek Wołodymyr Zełenski. Zobacz wideo.

 Zełenski: "Rosyjskie rakiety uderzyły w Polskę"

„Ileż razy Ukraina mówiła o tym, że na naszym kraju terrorystyczne państwo się nie zatrzyma? Kwestią czasu było, kiedy rosyjski terror pójdzie dalej” – mówił w swoim wieczornym nagraniu Zełenski.

Czytaj także: Nieoficjalnie: Rosyjska rakieta spadła na terytorium Polski. Dwie osoby nie żyją [RELACJA NA ŻYWO]

„Im dłużej Rosja czuje się bezkarnie, tym większe będzie zagrożenie dla tych, których dosięgnąć mogą rosyjskie rakiety. Uderzenia rakietowe w terytorium NATO. To jest rosyjski atak rakietowy na wspólne bezpieczeństwo! To poważna eskalacja. Trzeba działać” – podkreślił ukraiński prezydent.

Czytaj także: Prezydent zwołał pilne zebranie w BBN. "Sytuacja kryzysowa"

„Chcę powiedzieć naszym polskim braciom i siostrom: Ukraina zawsze będzie was popierać! Wolnych ludzi terror nie złamie! Zwycięstwo jest możliwe, gdy nie odczuwa się strachu. A my go nie czujemy” – dodał.

Czytaj także: Wybuch w Przewodowie. Rosja wydała oświadczenie ws. rakiet na terytorium Polski

„Rosja przeciwstawia się światu. Terroryzuje i nas, i wszystkich, kogo może dosięgnąć. Zróbmy wszystko, żeby ją zatrzymać! – podsumował Zełenski

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE