Wola: mieszkańcy nagle usłyszeli huk, posypały się cegły. Na parking i altanę runął stary mur

2022-12-27 16:00

Na Woli mogło dojść do dramatu. Długi, ceglany mur runął na parking jednej z posesji, niszcząc altanę śmietnikową oraz latarnię. Na szczęście, w momencie zdarzenia w pobliżu nikogo nie było.

Ogromny huk poderwał na nogi mieszkańców jednego z budynków na Woli. Na podwórko i lokalny parking runął 4-metrowy fragment muru otaczającego sąsiednią posesję. Zniszczył altanę śmietnikową i uszkodził latarnię. Wolski radny PiS Jarosław Lewandowski przekazał, że uszkodzony został jeden samochód osobowy. Radny pisał w tej sprawie interpelacje już kilka lat temu.

Czytaj również: Tragiczne święta na mazowieckich drogach. Zginęło pięć osób, wypadków było więcej niż rok temu

Na Woli runął ceglany mur

- Będąc radnym, już w poprzedniej kadencji, cztery razy pisałem, że to grozi katastrofą budowlaną. Już w 2016 roku tam w murze były szczeliny, był popękany tynk, cegły się ruszały. I on tak stał przez siedem lat, aż się zawalił - powiedział radny. - Teraz zawalił się tylko z jednej strony, a ten mur w takim złym stanie z każdej strony i może się zwalić na ścianę budynku sąsiedniego - dodał.

Zaznaczył, że dzielnicowy ZGN w ogóle nie interesował się zabezpieczeniem muru. - Na pierwszym odcinku tego muru, tam, gdzie były największe rysy, to zostały postawione cztery drewniane stemple i o dziwo w miejscu tych stempli mur się nie zawalił. Natomiast zawalił się obok nich - podkreślił.

Zdarzenie potwierdza Straż Miejska. - W piątek zawalił się 4-metrowy odcinek muru. Zniszczone zostało poszycie altany śmietnikowej, uszkodzona została latarnia - powiedział Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej. Dodał, że skontaktowano się z właścicielami posesji, na której stał mur, którzy zabezpieczyli miejsce i wygrodzili teren.

- Przyczyny tego zdarzenia będą wyjaśniane. Do tej pory nie wpłynęło żadne zgłoszenie dotyczące uszkodzenia własności prywatnej - powiedział rzecznik ratusza Woli Mateusz Witczyński, potwierdzając uszkodzenia śmietnika i latarni.

Zaznaczył też, że jakiekolwiek kroki zostaną podjęte po tym, gdy zostanie ustalone co tam się stało.

To koniec! Kultowy Supersam znika z mapy Warszawy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE