zoo warszawa

i

Autor: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Wielka zbiórka dla mieszkańców Warszawskiego ZOO. Liczą na konkretne przysmaki

2022-09-21 19:59

Już w sobotę, 24 września rusza zbiórka przysmaków dla zwierząt ze stołecznego ZOO. Przedstawiciele ogrodu apelują o oddawanie żołędzi oraz orzechów laskowych, które trafią do ich podopiecznych.

"Już od soboty 24 września zaczynamy wielką zbiórkę przysmaków dla mieszkańców Warszawskiego ZOO!" - ogłosili za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiciele stołecznego ogrodu.

Czytaj również: Groźna bakteria na Woli. Wprowadzono czasowy zakaz dla psów

Specjalna zbiórka w Warszawskim ZOO

Jednocześnie zaznaczyli, że osoby biorące udział w akcji nie otrzymają darmowych wejściówek do ZOO. Zwierzęta będą im jednak na pewno wdzięczne za pomoc.

Co dokładnie będzie zbierane?

  • Żołędzie - od 24 września do 2 października;
  • Orzechy laskowe - przez cały rok.

Opiekunowie apelują, aby nie przynosić orzechów włoskich oraz kasztanów. Przy zbieraniu żołędzi warto natomiast pamiętać, aby zostawić nieco mieszkańcom parków i lasów, którzy również się nimi żywią.

Dary dla zwierzaków można oddawać codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00-19.00 przy wejściach u ochrony od strony ul. Ratuszowej i Mostu Gdańskiego.

"W trosce o naszych podopiecznych przyjmujemy wyłącznie żołędzie i orzechy laskowe zdrowe, suche, bez wyraźnych zanieczyszczeń. Zanieczyszczone, mokre, zepsute, spleśniałe, przegniłe żołędzie i orzechy nie będą przyjmowane, gdyż mogą być zagrożeniem dla zdrowia zwierząt" - podkreślają przedstawiciele ZOO.

Wielkie święto w warszawskim ZOO. Hipopotamica Pelagia świętowała 37. urodziny

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, też mogłeś dostać podobnego SMS-a. Za nic nie klikaj w link
  2. Biedronka wypłaci specjalne nagrody. Gigantyczna grupa osób dostanie 1,5 tys. zł
  3. Mazał po budynku, bo "po prostu nie lubi" świadków Jehowy. Usłyszał zarzuty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE