Mazał po budynku, bo "po prostu nie lubi" świadków Jehowy. Usłyszał zarzuty

2022-09-21 20:35
zatrzymany
Autor: policja.pl

Mundurowi z Wawra zatrzymali mężczyznę, który mazał wulgarne napisy na elewacji budynków Sal Królestwa Świadków Jehowy. 31-latek usłyszał już zarzuty, m.in. za obrazę uczuć religijnych.

 - Do komisariatu w Wawrze wpłynęło zawiadomienie dotyczące dwukrotnego pomazania wulgaryzmami elewacji budynku Sali Królestwa Świadków Jehowy. Napisy obrażały uczucia religijne wyznawców - przekazała podinsp. Joanna Węgrzyniak.

Policja szybko zareagowała na zgłoszenie. Mundurowi ustalili, że nie był to odosobniony przypadek - "na terenie Warszawy oraz w okolicy doszło jeszcze do trzech podobnych zdarzeń".

- W każdym przypadku sprawca wypisał obraźliwe treści na budynkach należących do świadków Jehowy. W jednym z miejsc dodatkowo uszkodził ogrodzenie oraz zaparkowany obok samochód - ujawniła Węgrzyniak.

Czytaj również: Dziennikarz Radosław M. zatrzymany. O jaką sprawę chodzi?

Obrażał, bo "po prostu ich nie lubi"

Ostatecznie mundurowi zatrzymali w sprawie 31-latka. Mężczyzna przyznał się do popełnienia wskazanych czynów, jednocześnie zaznaczając, że "po prostu nie lubi wyznawców tej wiary".

- Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam, na podstawie obszernego materiału dowodowego przedstawiono 31-latkowi łącznie 7 zarzutów, 5 dotyczyło obrazy uczuć religijnych, a 2 uszkodzenia mienia - zaznaczyła Węgrzyniak.

Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Nie może również zbliżać się do Sal Królestwa Świadków Jehowy.

Wypłacał pieniądze z wyłudzonego kodu BLIK, zauważyła go policjantka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warszawa świętuje Dzień bez Samochodu. Kiedy pojedziemy komunikacją miejską za darmo?
  2. Groźna bakteria na Woli. Wprowadzono czasowy zakaz dla psów
  3. Warszawa szuka oszczędności: Zimniej w szkołach i rezygnacja ze świątecznych iluminacji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE