Więcej dzieci, własne zabawki i obecni rodzice: GIS łagodzi obostrzenia w przedszkolach

2020-07-07 15:10 STAN
GIS łagodzi obostrzenia w przedszkolach
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne GIS łagodzi obostrzenia w przedszkolach

Główny Inspektorat Sanitarny łagodzi zalecenie dotyczące placówek przedszkolnych. Najważniejsza zmiana to zwiększenie liczby dzieci przebywających w jednej grupie. Zmieniły się też zasady dotyczące przynoszenia własnych zabawek czy obecności rodziców na terenie placówki. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

GIS łagodzi obostrzenia

Nowe zasady w placówkach przedszkolnych. Zwiększono liczbę dzieci, które mogą jednocześnie przebywać w grupie. Wcześniej dopuszczano 12 osób, w tej chwili limit ten zwiększono do 25 osób. Nieco inne przepisy dotyczą grup integracyjnych - liczba dzieci powinna wynosić nie więcej niż 20, w tym nie więcej niż 5 dzieci lub uczniów niepełnosprawnych.

Zezwolono też m.in. na obecność opiekuna dziecka w placówce w przypadku odbywania przez dziecko okresu adaptacyjnego oraz wprowadzono zmiany dotyczące powierzchni przypadającej na jedną osobę. 

- To jest powrót prawie do tych przepisów, które obowiązywały przed pandemią. Tak naprawdę zostały tylko te wytyczne związane z obowiązkiem dezynfekcji rąk, dezynfekcji zabawek, ale mimo wszystko z ograniczonym wstępem osób postronnych do placówki - mówi Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Czytaj także: Groza w Warszawie! KOLEJNY wypadek miejskiego autobusu!

Mimo łagodniejszych obostrzeń, nie wszystkie placówki zamierzają zrezygnować z obostrzeń.

- Nadal rodzice nie wchodzą do przedszkola, nie przychodzą też nauczyciele z zewnątrz, czyli nie są prowadzone zajęcia dodatkowe. Myślę, że mimo tego, że te obostrzenia są łagodniejsze, my będziemy ostrożni i zostaniemy przy tym, żeby jak najmniej osób z zewnątrz do przedszkola wchodziło - mówi Joanna Koryś, opiekunka z przedszkola "Mamya".

Czytaj także: Lato w mieście 2020: 8 czerwca ruszają zapisy! Rodzice zapłacą po raz pierwszy

Powrót do reżimu sanitarnego?

GIS podkreśla, że póki co wytyczne obowiązują na okres letni, a jeśli sytuacja epidemiologiczna się pogorszy, konieczny będzie powrót do obostrzeń. Najnowsze zalecenia GIS dla placówek przedszkolnych znajdują się >>TUTAJ<<

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.