Lato w mieście 2020 Warszawa: 8 czerwca ruszają zapisy! Rodzice zapłacą po raz pierwszy

2020-06-08 11:13 alg
Lato w mieście
Autor: pixabay.com

Już w poniedziałek ruszają zapisy na tegoroczne "Lato w mieście". W tym roku rodziców i uczniów czeka mała rewolucja, bo choć akcja ruszy wraz z końcem roku szkolnego, to z powodu epidemii będzie inna niż do tej pory. To także pierwszy raz, kiedy letnia impreza będzie płatna - za miejską opiekę rodzice zapłacili pierwszy raz podczas zimowych ferii.

Po raz pierwszy rodzice zapłacą za "Lato w mieście"

Już w poniedziałek ​ruszają zapisy do miejskiej akcji dla uczniów stołecznych szkół - w tym roku miasto przygotowało 35 tysięcy wolnych miejsc. Dzieci mogą liczyć na opiekę podczas dziewięciu jednotygodniowych turnusów.

"Rodzice płacą 10 złotych dziennie za opiekę i tyle samo za wyżywienie: to są dwa posiłki w tym jeden ciepły. Natomiast udział w zajęciach jest bezpłatny" - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu

Nowe zasady "Lata w mieście"

Z powodu epidemii, tegoroczna edycja "Lata w mieście" będzie różniła się od poprzednich:

  • dzieci będą spędzać czas w mniejszych grupach (12-14 uczestników),
  • w zajęciach nie mogą brać udziału dzieci z objawami takimi jak podwyższona temperatura, kaszel lub katar,
  • z powodu rygoru sanitarnego, na najmłodszych czeka też mniej atrakcji.

"Program wypoczynku będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi. Będziemy realizować program dla dzieci zgodnie z normami dotyczącymi bezpieczeństwa, przez to w ograniczonym zakresie" - dodaje Gałecka.

Elektroniczne zapisy trwają w dniach 8-14.06, szczegóły tutaj.