"Warszawo, będzie dobrze". Te murale poprawią nastrój podczas pandemii! [WIDEO, GALERIA]

2020-04-21 16:11 STAN

W Warszawie pojawiły się murale, które mają naładować mieszkańców stolicy dobrą energią! Motywujące i pokrzepiające hasła zostały namalowane w okolicy metra Centrum. Gdzie dokładnie się znajdują i co jest na nich napisane? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa i oglądając naszą galerię!

Będzie dobrze!

Przy Rondzie ONZ oraz na Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 warszawiacy zobaczą hasło – „Będzie dobrze ”. Z kolei na „patelni” przy stacji metra Centrum ujrzą „Jeszcze będzie przepięknie!” oraz „Warszawo, będzie dobrze”. Przechodnie i zmotoryzowani, przemieszczający się w okolicy ul. Waryńskiego 3, przy stacji metra Politechnika, mogą wypatrywać optymistycznego hasła „Głowa do góry!”.

Same dobre wiadomości?

Pomysłodawca – firma Good Looking Studio – zaznacza, że media są aktualnie przesycone negatywnymi informacjami. Do społeczeństwa docierają głównie czarne statystyki oraz wizje kryzysu po epidemii koronawirusa. Swoją inicjatywą firma chce dać mieszkańcom Warszawy pozytywny przekaz i nadzieję na lepsze jutro – przypomnieć, że dobre dni są jeszcze przed nami.

Czytelne, duże hasła namalowane w centrum miasta są pozbawione zabarwienia politycznego czy religijnego. Dodatkowo, na ścianach pojawia się uśmiech w postaci dwukropka i nawiasu jako symbol wirtualnej komunikacji, na którą większość mieszkańców musiała się z dnia na dzień przestawić. Inicjatorzy zachęcają do fotografowania i dzielenia się zdjęciami murali w mediach społecznościowych.

COŚ DOBREGO #008