Warszawa: 90 szczepionek wyrzuconych do kosza. Drogocenne dawki zmarnowane przez mały błąd

2021-01-12 8:16
Szczepionka Pfizer i BioNTech
Autor: Getty Images

Warszawa: 90 szczepionek wyrzuconych do kosza. Drogocenne dawki zmarnowane przez mały błąd. - Luxmed musi wyrzucić 90 dawek szczepionki na COVID-19. Przesyłka, którą należało natychmiast umieścić w chłodni, leżała w recepcji kilka godzin. To pierwszy taki przypadek w Polsce - pisze "Gazeta Wyborcza" w swym dodatku: Stołeczna.

Od 27 grudnia w Polsce trwa szczepienie tzw. grupy zero. Należą do niej pracownicy medyczni: lekarze, pielęgniarki personel szpitali.

- W Warszawie szczepienia odbywają się w 22 szpitalach węzłowych. Jednym z nich jest Szpital Luxmed Onkologia. Za dostawy szczepionek z Agencji Rezerw Materiałowych odpowiedzialna jest forma Pharmalink, która dysponuje specjalnym sprzętem - przypomina Gazeta Wyborcza, która informuje również o 90 zmarnowanych dawkach drogocennej szczepionki.

Warszawa: 90 szczepionek wyrzuconych do kosza. Drogocenne dawki zmarnowane przez mały błąd

- Paczka miała przyjść do południa, bo o 14 rozpoczynaliśmy szczepienia. Inne nasze jednostki przesyłki dostały, tylko do nas nie dotarła. Około południa zaczęliśmy gorączkowo szukać. Wtedy okazało się, że paczka z 90 dawkami leży w recepcji od rana. Wszystkie szczepionki do wyrzucenia, bo poza lodówką mogą leżeć tylko dwie godziny - opowiedział Gazecie Wyborczej jeden z pracowników. Okazało się, że paczka została dostarczona do recepcji ogólnej budynku, a nie samego Luxmedu, który mieści się na pierwszym piętrze biurowca.

Członek zarządu firmy Pharmalink powiedział: - Zamówienie zrealizowaliśmy prawidłowo. Kurier przekazał przesyłkę zgodnie z miejscem wskazanym przez Luxmed (...) Kurier powiedział osobie, która odbierała przesyłkę, że paczka zawiera produkty lecznicze do przechowywania w temperaturze od 2 do 8 st. C. List przewozowy zawierał informację, że w paczce są szczepionki, a pracownik firmy Luxmed pokwitował jej odbiór

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Cezary Pazura zachęca do szczepień
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE