Warszawa: 90 szczepionek wyrzuconych do kosza. Drogocenne dawki zmarnowane przez mały błąd

2021-01-12 8:16
Szczepionka Pfizer i BioNTech
Autor: Getty Images

Warszawa: 90 szczepionek wyrzuconych do kosza. Drogocenne dawki zmarnowane przez mały błąd. - Luxmed musi wyrzucić 90 dawek szczepionki na COVID-19. Przesyłka, którą należało natychmiast umieścić w chłodni, leżała w recepcji kilka godzin. To pierwszy taki przypadek w Polsce - pisze "Gazeta Wyborcza" w swym dodatku: Stołeczna.

Od 27 grudnia w Polsce trwa szczepienie tzw. grupy zero. Należą do niej pracownicy medyczni: lekarze, pielęgniarki personel szpitali.

- W Warszawie szczepienia odbywają się w 22 szpitalach węzłowych. Jednym z nich jest Szpital Luxmed Onkologia. Za dostawy szczepionek z Agencji Rezerw Materiałowych odpowiedzialna jest forma Pharmalink, która dysponuje specjalnym sprzętem - przypomina Gazeta Wyborcza, która informuje również o 90 zmarnowanych dawkach drogocennej szczepionki.

Warszawa: 90 szczepionek wyrzuconych do kosza. Drogocenne dawki zmarnowane przez mały błąd

- Paczka miała przyjść do południa, bo o 14 rozpoczynaliśmy szczepienia. Inne nasze jednostki przesyłki dostały, tylko do nas nie dotarła. Około południa zaczęliśmy gorączkowo szukać. Wtedy okazało się, że paczka z 90 dawkami leży w recepcji od rana. Wszystkie szczepionki do wyrzucenia, bo poza lodówką mogą leżeć tylko dwie godziny - opowiedział Gazecie Wyborczej jeden z pracowników. Okazało się, że paczka została dostarczona do recepcji ogólnej budynku, a nie samego Luxmedu, który mieści się na pierwszym piętrze biurowca.

Członek zarządu firmy Pharmalink powiedział: - Zamówienie zrealizowaliśmy prawidłowo. Kurier przekazał przesyłkę zgodnie z miejscem wskazanym przez Luxmed (...) Kurier powiedział osobie, która odbierała przesyłkę, że paczka zawiera produkty lecznicze do przechowywania w temperaturze od 2 do 8 st. C. List przewozowy zawierał informację, że w paczce są szczepionki, a pracownik firmy Luxmed pokwitował jej odbiór

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Cezary Pazura zachęca do szczepień
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE