Uwielbiane przez warszawiaków kąpieliska zamknięte. Czerwone flagi

2022-08-16 21:11
Zalew Zegrzyński
Autor: Wikimedia Commons / Janusz W-wa

Nie mamy niestety dobrych informacji dla miłośników wypoczynku nad Zalewem Zegrzyńskim. Na kąpieliskach w Nieporęcie i Serocku nie wolno obecnie wchodzić do wody. Najnowsze pomiary nie przyniosły bowiem niestety dobrych wyników.

Oficjalny serwis kąpieliskowy sanepidu przekazał fatalne informacje dla mieszkańców Warszawy i okolic. Aż dwie lokalizacje nad Zalewem Zegrzyńskim są obecnie niebezpieczne dla wypoczywających.

Czytaj również: Znaleziono zwłoki mężczyzny. Jest apel o pomoc w ustaleniu jego tożsamości

Zalew Zegrzyński: dwie plaże z czerwonymi flagami

Chodzi konkretnie o dziką plażę w Nieporęcie oraz Plażę Miejską w Serocku. Jak poinformowano, woda w tych miejscach jest "nieprzydatna do kąpieli".

Jaki jest powód wydania podobnego komunikatu? Z badania z 16 sierpnia br., przeprowadzonego w Nieporęcie, wynika niestety, że wykryto zakwit sinic. Jeśli zaś chodzi o sytuację w Serocku, tam doszło do "przekroczenia norm wyników badań wody z kąpieliska".

Na obu plażach wywieszono już czerwone flagi. Wypoczywający powinni bezwzględnie stosować się do sygnalizowanych przez nie zakazów.

Sinice w Jeziorku Czerniakowskim. Warszawiacy lekceważą zakaz kąpieli

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Warszawa: minister Anna Moskwa właśnie przekazała najnowsze wieści ws. Odry
  2. Woda w Wiśle coraz niższa, ale prace idą pełną parą. Nowy most coraz bliżej
  3. Uwaga, pojawiły się "pomarańczowe" alerty. W stolicy może się zrobić groźnie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE