Woda w Wiśle coraz niższa, ale prace idą pełną parą. Nowy most coraz bliżej

2022-08-16 17:58
Nowy most Warszawa
Autor: Dominik Gadomski

Woda w Wiśle w ostatnim czasie osiąga bardzo niskie poziomy, jednak nie przeszkadza to w kontynuowaniu budowy nowego mostu pieszo-rowerowego. Inwestycja ma połączyć oba warszawskie brzegi i zapewnić tym, którzy chcą przemieszczać się po stolicy bez samochodu, dużo większy komfort.

Na profilu na Twitterze prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego opublikowano nowy film, na którym mieszkańcy stolicy mogą przyjrzeć się postępom w budowie nowego mostu na Wiśle.

Czytaj również: Uwaga, pojawiły się "pomarańczowe" alerty. W stolicy może się zrobić groźnie

Poziom wody w Wiśle bardzo niski. Budowa mostu nadal trwa

- Most pieszo-rowerowy. Największa tego typu inwestycja w Polsce, 452 metry. Jest oczywiście częścią naszego planu zmiany centrum Warszawy i połączenia centrum z Pragą, ulicy Karowej z ulicą Okrzei. Dalej zresztą będą ścieżki rowerowe. Prace przez cały czas trwają, mimo niskiego poziomu Wisły - przekazał Trzaskowski.

- Te prace są trochę wolniejsze, ale mamy nadzieję, że skończymy w przyszłym roku tę inwestycję, która będzie służyła wszystkim warszawiankom i warszawiakom. [...] Cieszymy się, że kolejna inwestycja, bardzo dla nas ważna, łącząca dwa brzegi Wisły, przez cały czas jest kontynuowana - dodał prezydent stolicy.

Samorządowiec zachęcił również do zwiedzania Pontiseum (muzeum konstrukcji mostowych - red.) przy niedalekim Moście Świętokrzyskim. Dzięki instalacjom na świeżym powietrzu mieszkańcy Warszawy oraz turyści mogą zapoznać się z historią tych mostów, które już istnieją w stolicy.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Duży remont na Saskiej Kępie. Naprawiają Saską i Egipską
  2. Ważne zmiany dla kierowców w Warszawie. Wyższe opłaty za parkowanie; nie trzeba już mieć biletu za szybą
  3. Po pijanemu wjechał do rowu. Za chwilę wrócił busem
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE