Uderzył 70-latka pięścią w twarz, bo poprosił go o założenie maseczki. Poznajesz go?

2021-01-22 20:54 STAN
Uderzył 70-latka pięścią w twarz, bo poprosił go o założenie maseczki. Poznajesz tego mężczyznę?
Autor: Komenda Stołeczna Policji Uderzył 70-latka pięścią w twarz, bo poprosił go o założenie maseczki. Poznajesz tego mężczyznę?

Uderzył 70-latka pięścią w twarz - to dlatego, że zwrócił mu uwagę, że nie ma maseczki. Mężczyzna groził seniorowi śmiercią. Poznajesz mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Powrót "gorącego guzika" w komunikacji miejskiej

Uderzył 70-latka pięścią w twarz

Do zdarzenia doszło na Mokotowie o godzinie 10.50 w jednym z marketów przy ulicy Batorego. Nieznany mężczyzna nie miał maseczki. Kiedy 70-latek zwrócił mu uwagę podkreślając, że jest to niebezpieczne dla osób starszych, mężczyzna uderzył go pięścią w twarz.

- Kiedy ten odpowiedział, że wezwie policję, sprawca kopnął go i zagroził, że jeśli wezwie policję to go znajdzie i zabije. Pokrzywdzony w wyniku uderzenia w twarz doznał złamania nosa - informuje Robert Koniuszy.

Jak wygląda sprawca?

Z ustaleń policjantów sprawca był wysoki, dobrze zbudowany, na twarzy miał zarost oraz okulary w białych oprawkach. W dniu zdarzenia ubrany w ciemne spodnie, ciemną dłuższą kurtkę oraz czapkę typu „kaszkiet".

Poznajesz tego mężczyznę?

Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego mężczyzny lub jego obecnego miejsca pobytu, albo były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt osobisty, lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie. Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery 47 72 392 50 lub 47 72 392 51 (czynne całą dobę) albo 47 72 392 28, lub w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.