PROTEST ROLNIKÓW w Warszawie 28.10.2020. Co dzieje się w stolicy?

2020-10-28 12:48

PROTEST ROLNIKÓW w Warszawie 28.10.2020. Co dzieje się w stolicy? W Warszawie rozpoczął się kolejny protest rolników przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt tzw. „piątki Kaczyńskiego”. Rolnicy odpalili race na pl. Zawiszy i zablokowali przejazd w tym miejscu. Występują utrudnienia w ruchu także w innych częściach miasta.

Mimo zakazu zgromadzeń powyżej 5 osób, w Warszawie trwają protesty. Do stolicy przyjechali rolnicy, którzy chcą, aby rządzący zrezygnowali z dalszych prac nad ustawą o ochronie zwierząt. "Pokazujemy, że nie godzimy się na politykę rządu prowadzoną bez rozmów ze stroną społeczną! Obronimy! Nie będą wprowadzać szkodliwych dla nas ustaw. Nie ma zgody na #5dlazwierzat!" - napisali na swoim profilu w mediach społecznościowych organizatorzy.

Protest rolników w warszawie 28.10.2020 - UTRUDNIENIA

Rolnicy odpalili race i petardy na placu Zawiszy. Jak relacjonują  reporterzy PAP: rolnicy mają ze sobą biało-czerwone flagi i tabliczki m.in z logo AGROunii. Samochody ustawili na skrajnym lewym pasie, a protestujący wysiedli z pojazdów i chodzą po jezdni.

Zablokowane zostaną również rondo Dmowskiego, Zgrupowania AK "Radosław", plac Wilsona, trasa S7, a także wjazd do stolicy od strony Białegostoku. Zapowiedział też, ze po około dwóch godzinach protestujący pojadą przed Sejm, a następnie przed siedzibę TVP.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE