Ograniczenia na cmentarzu

i

Autor: MGA

Powązki i Cmentarz Bródnowski zamknięte dla odwiedzających. Czy mogą odbywać się pogrzeby?

2020-04-02 15:49

W związku z koronawirusem Cmentarz Powązkowski został zamknięty dla osób odwiedzających. Nie odwiedzimy też grobów na Cmentarzu Bródnowskim. To działania, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Do kiedy cmentarze pozostaną zamknięte? Czy mogą odbywać się pogrzeby? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

Od 2 kwietnia zamknięty jest Cmentarz Powązkowski. Obowiązuje całkowity zakaz wstępu dla osób zwiedzających. Od 3 kwietnia nie będziemy mogli odwiedzić także grobów na Cmentarzu Bródnowskim. To działania podjęte w związku ze stanem epidemii. Na oficjalnych
stronach cmentarzach znajdujemy następujący komunikat:

- Informujemy, że zgodnie z §17.1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 3 kwietnia do 11 kwietnia 2020 r. Cmentarz Bródzieński zostaje zamknięty dla osób odwiedzających groby.

Czy mogą odbywać się pogrzeby?

Jak zaznacza zarząd Powązek, a także Cmentarza Bródnowskiego - pogrzeby odbywają się bez zmian, z zachowaniem obowiązujących obecnie ograniczeń sanitarnych.

Koronawirus: lista szpitali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE