Poszli na grzyby, wrócili z grillem i narzędziami. Teraz grozi im więzienie

2022-11-02 16:42
las
Autor: Public Domain Pictures

Policjanci z Płońska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli sprzęty z działki letniskowej. Choć pierwotnie wybrali się na grzyby, z wycieczki wrócili z cudzymi dobrami. Teraz grozi im więzienie.

- Kryminalni z płońskiej komendy pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych na działce letniskowej mieszczącej się na terenie gm. Nowe Miasto. W połowie października sprawcy przeszli przez ogrodzenie działki, a następnie poprzecinali skoble zabezpieczające drzwi. Z pomieszczeń ukradli elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze i grill, powodując straty w wysokości kilku tysięcy złotych na szkodę mieszkańca Warszawy - przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Poszli na grzyby, ale "znaleźli" coś cenniejszego

Mundurowym szybko udało się ustalić, kto stoi za kradzieżą. Nie mogli jednak od razu namierzyć 39-latka i 42-latka, gdyż ci wyjechali z kraju za pracą.

W mieszkaniach mężczyzn funkcjonariusze znaleźli skradzione przedmioty. Policjanci oczekiwali, aż sprawcy wrócą i to właśnie wtedy ich zatrzymali. 

Czytaj również: 32-latek z niepełnosprawnością mieszka w kurniku. Ojciec nie chce go widzieć w domu

- Obaj przyznali się do kradzieży z włamaniem. Wyjaśniali, że razem wybrali się do lasu na grzyby. W czasie chodzenia po lesie zauważyli działkę letniskową i znajdujące się na niej budynki. Postanowili wejść na działkę i sprawdzić, czy nie ma na niej czegoś wartościowego. Amatorzy cudzych rzeczy grzybów nie uzbierali, a skradzione rzeczy zapakowali do samochodu i zabrali - dodała Zmysłowska.

Obecnie mężczyźni muszą ponieść konsekwencje swoich czynów. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci eskortowali jelenia w drodze do lasu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE