32-latek z niepełnosprawnością mieszka w kurniku. Ojciec nie chce go widzieć w domu

2022-11-02 14:43
kurnik
Autor: Hippopx; Facebook

32-letni Dawid Wielechowski z okolic Płońska stracił dach nad głową. Musiał zamieszkać w kurniku, gdzie nie ma ogrzewania, wody ani prądu. Mężczyznę oraz jego brata z domu wyrzucił ojciec, który oskarża jednego z synów o pożar ich domu.

Dramatyczną sytuację 32-letniego Dawida nagłośnili dziennikarze Polsatu. Mężczyzna z niepełnosprawnością intelektualną musi mieszkać w kurniku po tym, jak dom jego rodziny spłonął w pożarze. Nie ma tam dostępu do prądu, ciepłej wody ani ogrzewania. Z dnia na dzień robi się coraz chłodniej, a jego sytuacja się pogarsza.

Wcześniej 32-latek żył wspólnie z 20-letnim niepełnosprawnym bratem Kamilem, ojcem oraz babcią. Rok temu, niedługo po śmierci matki braci, doszło do zapłonu w ich domu. Zdaniem ojca winę za pożar ponosi Kamil. 

32-letni Dawid przez ojca musi mieszkać w kurniku

Choć rodzinie udało się zebrać pieniądze na remont budynku, sprawę komplikuje rodzic mężczyzn. Twierdzi bowiem, że to jemu należą się zebrane kwoty. Dawid przez jakiś czas mieszkał z babcią u krewnego. Ostatecznie kobieta wróciła do domu syna, Kamil trafił do domu chłopaka siostry, a Dawid od pół roku musi mieszkać w dawnym kurniku.

Siostra mężczyzn również wprost występuje przeciw ojcu, wskazując na przemoc, jaką stosował wobec swojej żony, a jej matki. Babcia zapewnia natomiast, że próbowała rozmawiać o sprawie z synem, jednak ten nie bierze jej zdania pod uwagę.

Czytaj również: Nocny pościg za 16-latkiem. Nastolatek taranował pojazdy i próbował rozjechać policjantów

Sprawą zajmuje się już sąd. Dawid ma nadzieję, że wkrótce będzie mógł wyremontować część domu i spokojnie w nim zamieszkać. Choć dorywczo pracuje, na razie nie stać go na wynajem mieszkania. 

Dziennikarze Polsatu skontaktowali się w jego sprawie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Płońsku. Tamtejsi urzędnicy przekazali, że postarają się znaleźć dla niego tymczasowe lokum, jednak póki co nie dysponują wolnymi mieszkaniami.

Lubelskie. Policjanci eskortowali rannego niemowlaka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE