pociąg tory

i

Autor: Pixabay

Chaos na kolei

Pociąg w Warszawie znów wjechał na zły tor. PKP wdrażają dodatkowe procedury

2023-03-22 19:49

Pociągi w stolicy i okolicach cieszą się w ostatnim czasie wyjątkowo złą sławą. Wszystko ze względu na chaos panujący na Warszawskim Węźle Kolejowym od niedawnej zmiany rozkładu jazdy. Niestety, 21 marca jeden ze składów znów został skierowany na zły tor.

Chaos na kolei w Warszawie

Problem dotyczył pociągu PKP Intercity relacji Warszawa Gdańska - Wrocław Główny. Maszyna została skierowana na zły tor już na stacji początkowej. Na szczęście na miejscu nie doszło do żadnej tragedii.

Czytaj również: Zamiast paraliżu, wykorzystanie technologii. Tam warszawskie tramwaje pojadą bez prądu

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w trybie natychmiastowym wdrażają dodatkowe procedury - "koła bezpieczeństwa" - będące wsparciem dla dyżurnych ruchu na stacjach Warszawa Gdańska i Warszawa Zachodnia. Wsparcie będzie polegało na dodatkowym indywidualnym szkoleniu dla dyżurnych ruchu. Niezależnie od szkoleń, zwiększono liczbę kontroli na stacjach Warszawa Gdańska i Warszawa Zachodnia oraz nadzór bezpośredniego zwierzchnika lub instruktora w godzinach największego natężenia ruchu pociągów - przekazał dzień po zdarzeniu rzecznik spółki Karol Jakubowski.

Zamieszanie związane z wjazdem pociągu na zły tor trwało ok. 40 minut. Okoliczności sprawy wyjaśni komisja.

Zobacz, jak będzie wyglądała Towarowa 22 w nowej odsłonie:

Trzaskowski na Bielanach. Co zadeklarował mieszkańcom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE