Pasażerowie chętnie wracają do latania. Lotnisko Chopina pokazało statystyki

2022-09-21 21:08
Lotnisko Chopina Warszawa
Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Lotnisko Chopina podzieliło się najnowszymi statystykami za wakacyjne miesiące. Jak wynika z zebranych liczb, pasażerowie coraz chętniej wracają do latania po pandemicznej zapaści.

W lipcu i sierpniu w segmentach ruchu czarterowego i cargo Lotnisko Chopina odnotowało wyniki lepsze niż w roku 2019. "Ruch lotniczy odbudowuje się znacznie szybciej, niż przewidywały prognozy" - poinformowało w środę Lotnisko Chopina w Warszawie.

Pasażerowie wracają do latania

"Ogółem w dwóch letnich miesiącach stołeczny port odprawił 3 316 898 podróżnych, w lipcu było to 1 mln 690 tys. 68 a w sierpniu 1 mln 626 tys. 830, czyli tylko o 14 proc. mniej niż w przedpandemicznym roku 2019. Jedna czwarta tej liczby to pasażerowie transferowi" - wynika z danych podanych przez lotnisko.

Ze statystyk portu wynika, że ogółem w lipcu i sierpniu w ruchu krajowym podróżowały 257 tys. 103 osoby, natomiast w ruchu międzynarodowym 3 mln 59 tys. 795 osób. "Stopniowo odbudowuje się zainteresowanie lotami rozkładowymi. W połączeniach regularnych najchętniej w wakacje wybierano loty do Londynu, Paryża, Amsterdamu, Frankfurtu i Tel Awiwu" - podano w informacji.

Czytaj również: Wielka zbiórka dla mieszkańców Warszawskiego ZOO. Liczą na konkretne przysmaki

Najwięcej pasażerów obsłużonych w ciągu doby odnotowano w tym roku 3 lipca. "Wówczas z naszych usług skorzystały 58 tys. 792 osoby. To zaledwie 3 proc. mniej niż tego samego dnia w ostatnim przed pandemią, najlepszym dla lotniska, roku 2019" - ocenili przedstawiciele lotniska.

Poinformowano, że samolotami wyczarterowanymi przez biura podróży na odpoczynek poleciały 734 tys. 252 osoby - w lipcu 376 tys. 242, a w sierpniu 358 tys. 10. Razem stanowi to o 66,5 tys. podróżnych więcej niż w roku 2019. "Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszyły się Antalya, Rodos, Burgas, Heraklion i Hurghada" - wynika z danych portu lotniczego.

Wskazano, że od początku br. Lotnisko Chopina przyjęło 9 mln 106 tys. 283 podróżnych (o ok. jedną czwartą mniej niż w 2019 roku). "W tym okresie także stołeczny port odprawił 67 tys. 581 ton ładunków. To kolejny rekord, zarówno pod względem poprzedniego, jak i 2019 roku" - dodano.

- Porównując pozostałe segmenty widać też wyraźnie, że do przedpandemicznych wyników w ruchu lotniczym wracamy szybciej, niż przewidywały prognozy - przekazała rzeczniczka lotniska Anna Dermont.

5 kg heroiny na Lotnisku Chopina. Celnicy znaleźli narkotyki w walizce 81-latki

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, też mogłeś dostać podobnego SMS-a. Za nic nie klikaj w link
  2. Biedronka wypłaci specjalne nagrody. Gigantyczna grupa osób dostanie 1,5 tys. zł
  3. Mazał po budynku, bo "po prostu nie lubi" świadków Jehowy. Usłyszał zarzuty
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE