Na oczach właściciela potrącił jego ukochanego psa. Jest akt oskarżenia

2023-01-24 18:37
pies
Autor: Wikimedia Commons / Jean-Pol GRANDMONT

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi O., który zdaniem świadków celowo rozjechał samochodem psa na oczach właściciela. Zwierzęcia nie udało się niestety uratować.

Do zdarzenia doszło w sierpniu przy ul. Zięby na warszawskim Ursynowie. Z ustaleń policjantów wynika, że właściciel wyszedł ze swoim cocker spanielem na popołudniowy spacer i zaprowadził go tam, gdzie psy mogą biegać luzem. Był to teren zielony w pobliżu polnej drogi.

Potrącił psa, zwierzęcia nie udało się uratować

W pewnym momencie tą właśnie drogą przejeżdżał samochód. - Osoby, które wyprowadzały zwierzęta w tym miejscu, nie po raz pierwszy widziały, że mężczyzna siedzący za kierownicą osobówki lekceważy sobie fakt, że przy drodze oraz po niej spacerują ludzie z psami i zawsze tam przyspieszał. Zareagowali więc szybko i zabrali swoje psy. Pokrzywdzony jednak nie zdążył - informował podkom. Robert Koniuszy z KRP II.

Dodał, że według relacji świadków kierujący peugeotem widział cocker spaniela na poboczu, przyspieszył jednak samochodem i umyślnie go potrącił.

Czytaj również: Policja została wezwana na pole. Na miejscu znaleziono pocisk artyleryjski

- Wszyscy jednogłośnie mówią, że zrobił to celowo. Zatrzymał się dopiero po kilkudziesięciu metrach. Wyszedł, spojrzał na cierpiące zwierzę, wymienił kilka zdań z właścicielem i niewzruszenie odjechał. Właściciel psa podbiegł do niego. Widać było, że zwierzę bardzo cierpi. Jedna z kobiet zaproponowała pomoc w przewiezieniu czworonoga do weterynarza. Mimo wielu zmagań o jego życie, nie udało się go uratować. Obrażenia były zbyt rozległe - informował podkom. Robert Koniuszy.

Właściciel potrąconego czworonoga zawiadomił o wszystkim policjantów, a ci szybko ustalili, kim był kierowca peugeota. Funkcjonariusze zatrzymali 62-latka, który usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt.

Akt oskarżenia skierowany do sądu

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów w Warszawie, która skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi O. - Mężczyźnie zarzuca się to, że w dniu 19 sierpnia 2022 r. w Warszawie przy ul. Zięby kierując samochodem marki Peugeot 508 dokonał umyślnego potrącenia psa rasy cocker spaniel angielski, w wyniku czego nastąpiła śmierć zwierzęcia, tj. o czyn z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt - poinformowała we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Oskarżony nie przyznał się do zarzuconego mu czynu. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE