Policja została wezwana na pole. Na miejscu znaleziono pocisk artyleryjski

2023-01-24 16:25
pocisk artyleryjski
Autor: mazowiecka.policja.gov.pl

Na polu w powiecie garwolińskim znaleziono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Policja pokazała zdjęcia z miejsca jego zauważenia oraz zaapelowała o szczególną ostrożność w przypadku podobnych odkryć.

W poniedziałek dyżurny garwolińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że na polu w Parysowie znajduje się przedmiot, który przypomina stary pocisk.

Pocisk z czasów II wojny światowej znaleziony na Mazowszu

- Na miejsce został skierowany policjant rozpoznania pirotechnicznego, który określił, że jest pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej w Garwolinie mł. asp. Małgorzata Pychner. Mundurowi zabezpieczali miejsce, by żadna z postronnych osób nie miała do niego dostępu do czasu zabrania niewybuchu przez saperów.

Czytaj również: Ile zarabia straż miejska w Warszawie? Na wyższych stanowiskach sumy są kolosalne

Policja apeluje o szczególną ostrożność w przypadku takich znalezisk, które mimo upływu długiego czasu od wojny, nadal są odkrywane w różnych rejonach Polski.

Mundurowi przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchów lub niewypałów pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a także nie wolno wrzucać ich do ognia, stawu, jeziora czy rowu. Miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby, w tym policję.

Mrugające lampki na wale przeciwpowodziowym. Interweniował radny Białołęki
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE