Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Warszawie 23.09. Manifestacja pod hasłem "Wasza bierność nas zabija"

2022-09-23 8:29
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Autor: Greenpeace Polska flickr.com Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

W Warszawie i pięciu innych polskich miastach odbędzie się w piątek, 23 września Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczestnicy i uczestniczki zaprotestują pod hasłem "Wasza bierność nas zabija". To słowa skierowane do polityków zaniedbujących między innymi kwestię transformacji energetycznej.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w sześciu polskich miastach

"Wasza bierność nas zabija" - pod takim hasłem w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi i Trójmieście w piątek, 23 września odbędzie się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W poście na facebookowej stronie MSK czytamy, że zbliżająca się zima będzie wyjątkowo ciężka. Ma to związek z wojną w Ukrainie i rosyjskimi próbami zahamowania płynącego z Zachodu wsparcia dla broniącego się kraju. Kreml stara się bowiem wywrzeć nacisk na społeczność międzynarodową szantażując kraje odcięciem dostępu do gazu i innych paliw grzewczych. Organizatorzy i organizatorki piątkowego wydarzenia przekonują, że taka sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby nie obecna polityka energetyczna i lata zaniedbań poprzednich ekip rządzących.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na Placu Zbawiciela w Warszawie

Początek piątkowego wydarzenia w Warszawie zaplanowano na godzinę 11:00. Uczestnicy i uczestniczki zbiorą się na Placu Zbawiciela. Wśród postulatów strajkujących znajdą się między innymi te dotyczące zmian w polityce energetycznej i obciążenia koncernów paliwowych kosztami walki z katastrofą klimatyczną i kryzysem energetycznym.

Warto dodać, że w czasie trwania strajku w okolicy Placu Zbawiciela mogą wystąpić utrudnienia drogowe. Więcej informacji o Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Warszawie 23.09 na stronie wydarzenia na Facebooku.

Tu powstanie trzecia linia metra. Pierwsze odwierty na Kamionku

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE