Metro na Bródno: koniec budowy 24 sierpnia

2022-08-19 21:44

To już ostatnie dni prac budowlanych nad drugą linią warszawskiego metra na prawym brzegu Wisły. Stacje Zacisze, Kondratowicza i Bródno są niemal gotowe. Robotnicy montują już tablice informacji pasażerskiej, bramki biletowe i kamery monitoringu.

"Tablice informacji pasażerskiej, bramki biletowe, kamery monitoringu – to już ostatni etap budowy odcinka bródnowskiego linii M2. Równolegle trwa integracja odcinka z pozostałą częścią linii M2 (zakończenie integracji w niedzielę), a także jazdy testowe pociągów bez pasażerów. Zakończenie prac budowlanych - 24 sierpnia, a otwarcie zaraz po uzyskaniu pozwoleń na użytkowanie" - poinformowało na Facebooku Metro Warszawskie.

Żeby podłączyć trzy nowe stacje metra, konieczne było wyłączenie ruchu na odcinku od Szwedzkiej do Trockiej. Do końca kursowania w nocy z 21 na 22 sierpnia pociągi metra będą kończyły swój bieg już na stacji Dworzec Wileński. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił zastępczą linię autobusową ZM2, której autobusy kursują trasą Metro Trocka – Trocka – Unicka – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – Dw. Wileński.

Metro na Bródno - kiedy otwarcie?

Pierwotny harmonogram zakładał, że prace nad stacjami Zacisze, Kondratowicza i Bródno zakończą się we wrześniu ubiegłego roku. Zamykanie granic, niezliczone zakazy i ograniczenia w przemieszczaniu związane z pandemią covid-19 zaburzyły inwestycję w takim stopniu, że warszawski ratusz dał firmie Gülermak dodatkowy czas.

Prace budowlane na odcinku pod Zaciszem i Bródnem zakończą się formalnie 24 sierpnia. Potem nastąpi czas odbiorów technicznych, które tradycyjnie trwają kilka tygodni. Warszawski ratusz szykuje się do otwarcia we wrześniu.

Metro zmienia Warszawę

Budowa stacji metra Kondratowicza i Bródno stała się okazją do całkowitej przebudowy ruchliwej ul. Kondratowicza, głównej arterii 50-tysięcznego osiedla Bródno. Na całym kluczowym odcinku, czyli między ulicami Rembielińską a św. Wincentego, ulica została właściwie zbudowana od nowa.

Harmonogram robót zakłada otwarcie jezdni ul. Kondratowicza do końca 2022 roku. Pozostałe prace, inne niż drogowe, związane m.in. z zielenią, mają zostać ukończone w roku 2023.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Metro przemówiło głosem Lorda Vadera. Komiczna awaria dźwięku
  2. Rusza budowa tramwaju do Wilanowa. Będą ogromne utrudnienia
  3. Miało być sześć, działa jedna. Problemy z windami na stacji Pole Mokotowskie
Awantura o barierki na zadaszeniach wejść do metra na Bródnie. Warszawiacy: „To nie ma sensu!”
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE