Metro przemówiło głosem Lorda Vadera. Komiczna awaria dźwięku

2022-08-03 14:54
Metro w Warszawie - zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay

Do zabawnej sytuacji doszło wieczorem na linii metra M1. Zamiast zwyczajnej zapowiedzi następnych stacji pasażerowie usłyszeli tubalny głos, przywodzący na myśl czarny charakter z "Gwiezdnych wojen".

Awarie nie są w warszawskim metrze niczym niezwykłym. Na obu liniach - a zwłaszcza na starszej, łączącej Kabaty z Młocinami - okazjonalnie psują się schody ruchome czy windy. Rzadsze są awarie w samych pociągach metra. Najmniej problematyczne są kłopoty z dźwiękiem, które potrafią wręcz rozbawić pasażerów. Tak właśnie stało się wieczorem w pociągu linii M1 jadącym w stronę Młocin. Zamiast zwyczajnych zapowiedzi pasażerowie słyszeli tubalny głos, obniżony o kilka tonów.

Awaria dźwięku w warszawskim metrze

Do awarii doszło w jednym z wagonów typu Alstom Metropolis. Zamówienie na ich dostawę do Warszawy rozstrzygnięto w 1998 roku. Sto osiem wagonów zostało zaprojektowanych i zbudowanych przez Alstom we współpracy z fabryką Alstom Konstal z Chorzowa, znaną głównie z produkcji tramwajów. Były dostarczane do Warszawy w latach 2000-2005. Pierwsze przypłynęły z Katalonii, pozostałe przyjechały z Górnego Śląska.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE