Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Oglądaj na żywo

2022-08-01 19:37
Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Gdzie i o której się odbędzie?
Autor: Krzysztof Sitkowski / KPRP

1 sierpnia o godzinie 20:30 mieszkańcy stolicy będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. Mowa tu o koncercie „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”, organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Zapraszamy do wspólnego oglądania i śpiewania online!

"Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" - gdzie i o której odbędzie się koncert?

"Koncert »Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki« wraca na warszawski plac Piłsudskiego po prawie dwóch latach nieobecności. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego znów będziemy mogli razem zaśpiewać piosenki powstańcze w centrum stolicy, o którą 78 lat temu walczyli Powstańcy" - poinformowali przedstawiciele Muzeum Powstania Warszawskiego.

Czytaj także: Dlaczego 1 sierpnia 2022 zawyją syreny w Warszawie? Godzina "W" - co to?

Wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu bezpłatnie. Na ten moment, za pośrednictwem utworzonego na Facebooku eventu, swój udział zadeklarowało ponad 2 tys. osób, a aż 9 tys. jest nim zainteresowanych. Koncert tradycyjnie już przyciąga tłumy, wśród których pojawiają się również najważniejsi polscy politycy, w tym prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa uczestniczyła w wydarzeniu między innymi w 2018 roku.

Wśród piosenek, które zostaną odśpiewane 1 sierpnia, znajdą się między innymi „Warszawianka”, „ Sanitariuszka Małgorzatka” oraz „Marsz Mokotowa”. Jeśli którykolwiek z uczestników będzie potrzebował wsparcia z tekstami utworów, Muzeum Powstania Warszawskiego udostępniło na swojej stronie internetowej specjalny śpiewnik do pobrania w wersjach na telefon komórkowy oraz do wydrukowania. Podczas koncertu wystąpią chór i orkiestra pod kierownictwem Jana Stokłosy.

"Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" - gdzie oglądać w TV?

Telewizyjną transmisją z wydarzenia zajmie się TVP1. Wydarzenie poprowadzi zresztą dziennikarz telewizji publicznej, Tomasz Wolny. Początek transmisji o godz. 20.30.

Koncert będzie można obejrzeć także online. Relację udostępni bowiem na swoim kanale na YouTube Muzeum Powstania Warszawskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - RELACJA LIVE

Powstanie Warszawskie. Kwiat Jabłoni i znani goście na koncercie w Muzeum Powstania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE