PKO BP ostrzega. Klienci największego polskiego banku mogą stracić pieniądze przez jedno kliknięcie

2022-12-02 21:01
PKO BP
Autor: PKO BP

Korzystasz z usług PKO BP? Dokładnie przyjrzyj się wiadomościom e-mail, które otrzymałeś. Przedstawiciele największego polskiego banku alarmują o sprytnej, niebezpiecznej metodzie oszustów, chcących wykorzystać chwilę nieuwagi ofiar.

Oszuści wysyłają wiadomości przypominające maile z wyciągiem okresowym - ostrzega PKO BP w komunikacie z 7 listopada.

PKO BP ostrzega przed działaniami oszustów i fałszywymi e-mailami

Klienci powinni szczególnie uważać na załącznik do otrzymanego maila. Zawiera on bowiem złośliwe oprogramowanie.

Jego otwarcie jest więc skrajnie niebezpieczne. Może się bowiem skończyć utratą kontroli nad swoimi oszczędnościami oraz kontem i prowadzić do utraty ogromnych pieniędzy.

Czytaj również: Dodatek elektryczny. Jak złożyć wniosek o pieniądze z dodatku energetycznego?

Jak nie dać się oszukać? PKO BP radzi

- Sprawdzaj, kto jest nadawcą i adresatem wiadomości. Zastanów się też, czy na pewno powinieneś ją dostać. Zwracaj uwagę na błędy językowe – mogą wskazywać, że masz do czynienia z oszustwem - zaznaczają przedstawiciele największego polskiego banku.

Czytaj również: Millennium pilnie ostrzega. Nie chcesz stracić pieniędzy? Uważaj na nowy, sprytny sposób oszustów

Na stronie internetowej PKO BP opublikowano również specjalny numer telefonu, na jaki mogą dzwonić klienci w razie ewentualnych wątpliwości. Jest to: 800 302 302.

Przedstawiciele banku pokazali również, jak wyglądają fałszywe maile wysyłane rzekomo w ich imieniu. Prezentujemy je poniżej jako ostrzeżenie.

PKO BP oszustwo
Autor: PKO BP

PKO BP - awaria

Na fałszywe maile należy zwracać uwagę również w kontekście ostatniej ogromnej awarii, jaka miała miejsce w PKO BP pod koniec października.

Klienci mieli m.in. problem z prawidłowym wyświetlaniem strony internetowej banku. Mogli więc potencjalnie szukać informacji na ten temat w skrzynkach mailowych. Tam czekać mogła natomiast wiadomość od oszustów, która - potencjalnie - mogła okazać się bardziej interesująca dla odbiorców. Należy jednak pamiętać, że jest w pełni fałszywa i nie pochodzi od przedstawicieli PKO BP.

PKO BP - serwis internetowy iPKO

Co ważne, prawdziwe informacji od banku można znaleźć w jego serwisie internetowym iPKO. To tam należy szukać pomocy i weryfikować docierające z różnych źródeł wiadomości

W nim również są umieszczane ewentualne ostrzeżenia oraz wspomniany już numer na infolinię, gdzie pracownicy PKO BP są w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania klientów.

Chciały ratować wnuki, straciły oszczędności życia. Seniorki ofiarami bezwzględnych oszustów

Czy warto dziś zamienić oszczędności na waluty obce?

Posłuchaj rozmowy i dowiedz się więcej!

Listen to "Jeśli nie złoty, to co? Polacy coraz częściej szukają oszczędności w obcych walutach" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE