Kierowca pan Mariusz sam osłonił nagabywaną pasażerkę. MZA pokazały nagranie

2023-01-25 21:30
autobus
Autor: Facebook / Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie pokazali nagranie, na którym widzimy kierowcę jednego z pojazdów pomagającego nagabywanej pasażerce. Kobieta zdecydowała się otwarcie podziękować i pochwalić pana Mariusza, gdyż sytuacja, gdyby jej nie wsparł, mogła się dla niej zakończyć naprawdę groźnie.

- Nie każdy bohater nosi pelerynę... Niektórzy noszą po prostu uniform MZA. Otrzymaliśmy pochwałę, z której wynika, że podczas jednego z nocnych kursów nasz kierowca stanął w obronie nagabywanej pasażerki - przekazali przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych.

Kierowca MZA pomógł nagabywanej pasażerce

Kobieta przekazała, że w czasie kursu, gdy była pasażerką, do tego samego pojazdu wsiadł mężczyzna. Ten próbował nachalnie się z nią kontaktować. Patrzył jej przy tym w miejsca intymne. Nic dziwnego, że kobieta przestraszyła się i próbowała oddalić zagrożenie.

- Nie pomagały sygnały słowne, więc pasażerka zaalarmowała kierowcę. Pan Mariusz zatrzymał autobus na najbliższym przystanku i bez wahania osłonił swoim ciałem przestraszoną kobietę, każąc opuścić pojazd natrętowi - dodali przedstawiciele MZA.

Okazało się, że mężczyzna długo nie chciał wysiąść. Zrobił to dopiero, gdy na miejsce wezwano policję.

Czytaj również: Bohaterski pan Wiesław z warszawskich MZA. Sam zatrzymał pijanego kierowcę

- Kierowca wykazał się nie tylko profesjonalizmem swojego zawodu, ale także człowieczeństwem. Wielkie wyrazy podziękowania. Z całego serca życzę Panu Mariuszowi jak najlepiej - napisała sama pasażerka.

Przedstawiciele MZA nie ukrywają, że są dumni z postawy swojego kolegi. Aby zobrazować, jak wyglądała cała sytuacja, pokazali nagranie z kamer monitoringu, na którym widzimy pana Mariusza w bohaterskiej akcji.

Stare samochody nie wjadą do centrum. Mieszkańcy podzieleni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE