Jeden oddział w Szpitalu Południowym od dziś nosi imię WOŚP. Jurek Owsiak był na miejscu

2022-10-03 14:51

W Szpitalu Południowym odbyła się dziś wyjątkowa uroczystość. Oddziałowi neonatologii nadano bowiem imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na miejscu pojawili się m.in. Rafał Trzaskowski i Jurek Owsiak.

- Oddział neonatologii w Szpitalu Południowym od dziś nosi imię "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - poinformował Rafał Trzaskowski za pośrednictwem Twittera.

Czytaj również: Gdy przyjechała straż, śpiewała na klatce. Nikt nie spodziewał się, co zrobi w mieszkaniu

Oddział im. WOŚP w warszawskim szpitalu

W uroczystości wzięli udział zarówno prezydent stolicy, jak i szef WOŚP Jurek Owsiak. - Dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i świetnym medykom stworzyliśmy jeden z najnowocześniejszych oddziałów w Polsce, w którym troszczymy się o zdrowie i życie warszawskich noworodków - podkreślił Trzaskowski.

Prezydent Warszawy przypomniał, że oddział został przeniesiony z budynku na Solcu. Dzięki WOŚP udało się znacząco go wyposażyć. Sprzęt od Fundacji, który pomoże maluchom, jest wart ponad 6 mln zł.

- Dziękuję Jurkowi Owsiakowi i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak oraz całej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za kolejne ogromne wsparcie dla Warszawy i jej mieszkańców! - przekazał gospodarz stolicy.

Warszawa. Otwarcie oddziału neonatologii im. WOŚP w Szpitalu Południowym na Ursynowie

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Nie żyje Jerzy Urban. W sieci ruszyła prawdziwa lawina, politycy komentują
  2. Jana Kazimierza czeka na remont. Wciąż nie ma pieniędzy
  3. Pchli targ na Powiślu. W sobotę znajdziecie tam skarby z drugiej ręki!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE