Jakie grzyby rosną we wrześniu? Te jadalne gatunki spotkacie teraz lasach

2022-09-17 15:21

Dla wielu grzybiarzy to właśnie wrzesień jest miesiącem najlepszych zbiorów. W polskich lasach można teraz spotkać wiele smacznych gatunków, spośród których wymienić należy chociażby borowiki, maślaki czy koźlarze. Sprawdźcie, jakich grzybów można szukać we wrześniu.

Grzyby we wrześniu - jadalne gatunki, które spotkamy w lasach

Sezon na grzyby 2022 trwa, a wrzesień to dla wielu zbieraczy ulubiony miesiąc. I nic dziwnego. W polskich lasach można wówczas natrafić na wiele smakowitych gatunków, które trafią bezpośrednio na patelnię, lub zostaną zamarynowane w słoikach. Suszone grzyby z września będą zaś nadawać wyborny smak zupom i sosom przez resztę roku. Jakie grzyby rosną we wrześniu w Polsce? Natrafimy między innymi na borowiki, podgrzybki i kanie. Liczyć można też na "leśne złoto", czyli wyśmienite kurki. To rzecz jasna nie wszystkie jadalne grzyby, które rosną we wrześniu. Inne gatunki znajdziecie w naszej galerii oraz kalendarzu grzybiarza opublikowanym przez GIS.

Jak zbierać grzyby?

Z czym iść na grzyby?

Zebrane grzyby powinny mieć stały dopływ powietrza. Najlepszy będzie więc wiklinowy koszyk. Do lasu na grzyby można się też wybrać z plastikowym wiaderkiem. Warto też uzbroić się w kozik, którym utniemy grzyb tuż przy ziemi. Z pozostałej w ziemi grzybni szybko może wyrosnąć nowy grzyb, z którego ucieszy się ktoś inny.

Zobacz też: Robisz to zbierając grzyby? Możesz sobie zaszkodzić!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE