Dodatek węglowy trafia na konta warszawiaków. Ale trudno o sam węgiel

2022-09-28 21:18
Węgiel
Autor: Pxhere

Dodatek węglowy wysokości 3 tys. zł powoli zaczyna wpływać na konta mieszkańców stolicy. Nie oznacza to jednak, że mogą bez problemu zakupić sam węgiel. Sprawdziliśmy, jak z jego dostępnością na popularnych platformach sprzedażowych.

Dodatek węglowy: kto złożył wniosek, mógł już dostać pieniądze

Ci, którzy złożyli wniosek, otrzymali lub w najbliższym czasie otrzymają dodatek węglowy. 3 tys. zł miały pomóc Polakom ogrzać zimą domy i nieco zaoszczędzić w dobie galopującej inflacji. Pojawił się jednak inny problem.

Węgiel: Warszawa również w kłopotach?

W przestrzeni publicznej z czasem zaczęło pojawiać się coraz więcej informacji o braku dostępności węgla w różnych częściach kraju. Rząd starał się uspokajać nastroje, jednak wiele osób wciąż drży o to, jak poradzi sobie z chłodem.

Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak ta kwestia wygląda w Warszawie. Wybraliśmy te źródła, na które decydują się tysiące, gdy węgla nie ma w oficjalnych skupach. Zajrzeliśmy na platformy sprzedażowe - OLX i Allegro. Warunek był jeden - sprzedawca musi handlować w stolicy.

Czytaj również: Nowy taryfikator mandatów w praktyce? W kilka sekund kierowca uzbierał 28 punktów

Węgiel - OLX

Na OLX trafiliśmy na dwie warszawskie oferty. W pierwszej sprzedająca chciała za tonę węgla otrzymać 1 500 zł. To niewiele, jednak samo ogłoszenie było na tyle nieprecyzyjne, że trudno stwierdzić, na ile okazałoby się prawdziwe.

Druga oferta dotyczyła tony węgla drzewnego, sprzedawanego za 2 500 zł. Podobny produkt jest jednak przeznaczony głównie do grilla. Trudno nim w pełni i przede wszystkim bezpiecznie ogrzać dom.

Węgiel - Allegro

Na Allegro trafiliśmy na tylko jedną warszawską ofertę. Sprzedający oferuje węgiel w workach po 25 kg za 100 zł. Za tonę trzeba więc zapłacić 4 000 zł.

Adrian Zandberg o kryzysie węglowym w Polsce

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zima im nie straszna. UW, PW i WUM - warszawskie uczelnie nie będą oszczędzały na zajęciach
  2. Estakada w Rembertowie: Budowa na finiszu! Zobacz zdjęcia
  3. Bezpłatny wyścig rowerowy na otwarcie sezonu przełajowego. Zapisy ruszyły
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE