Estakada w Rembertowie: Budowa na finiszu! Zobacz zdjęcia

2022-09-28 11:24
Budowa estakady na skrzyżowaniu Marsa z Żołnierską
Autor: Urząd miasta stołecznego Warszawy Budowa estakady na skrzyżowaniu Marsa z Żołnierską

Kolejna estakada w Rembertowie już prawie gotowa. Ratusz opublikował zdjęcia z budowy. Estakada ma obsługiwać ruch od strony ul. Żołnierskiej w kierunku Trasy Siekierkowskiej i centrum miasta. Kiedy kierowcy będą mogli nią pojechać?

 Estakada w Rembertowie: Budowa na finiszu!

Trwa budowa drugiej estakady na skrzyżowaniu ulic Marsa z Żołnierską. Nowa konstrukcja będzie obsługiwała ruch od strony ul. Żołnierskiej w kierunku Trasy Siekierkowskiej i centrum miasta. Kierowcy pojadą nią już na początku przyszłego roku.

Estakada w Rembertowie: Postępy prac

Na budowanej estakadzie ustawione zostały wszystkie krawężniki, zamontowane są też deski gzymsowe, a na części płyty betonowej położona została izolacja. Obecnie trwa budowa kap chodnikowych i montaż ekranów akustycznych. Wkrótce rozpocznie się układanie nawierzchni, a w następnej kolejności – montaż barier energochłonnych, balustrad i latarni.

Harmonogram ostatnich prac

Prace budowlane na estakadzie i w poziomie terenu zakończą się w grudniu. Przewidywany termin dopuszczenia do ruchu nowo wybudowanego fragmentu drogi to styczeń przyszłego roku. Wcześniej, bo już w pierwszej połowie października, przewrócony zostanie ruch na zamkniętym obecnie fragmencie jezdni ul. Marsa pomiędzy ulicami Żołnierską i Chełmżyńską.

Czytaj także: Jedyna taka baza w Polsce. Powstała aplikacja, która pomoże robić rozsądne zakupy

Koszt realizowanej inwestycji to około 57 mln zł. Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Były rzecznik Dudy zapytany o dymisję Morawieckiego. Powiedział, jak może zareagować Kaczyński

Quiz o jesiennych kwiatach. Tak trudny, że nawet jesieniary polegną na 8. pytaniu

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czesław Niemen śpiewał, że „mimozami jesień się zaczyna”. W Polsce mimozą nazywamy….
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE