Ceny paliw spędzają Polakom sen z powiek. Prezes Orlenu właśnie ogłosił zmianę

2022-09-16 16:03
PKN Orlen stacja benzynowa
Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRSS

Ceny paliw w ostatnich miesiącach stanowią dla wielu kierowców ogromny problem. Jak wynika z najnowszych informacji, przekazanych przez prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, sytuacja ma się jednak nieco polepszyć i ustabilizować. Co konkretnie ogłosił?

W najnowszym wpisie na Twitterze Daniel Obajtek przekazał pozytywne dla kierowców wieści. Jak wskazał, są one związane z "korzystnymi zmianami na europejskim rynku paliw".

Czytaj również: 2000 kWh - ile to jest prądu? Ile prądu zużywamy w domu? 

Ceny paliw w dół. Daniel Obajtek ogłasza obniżkę

- Dzięki temu udało nam się dzisiaj obniżyć ceny o 20 gr. W ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko, by nasze paliwo było najtańsze w Europie - przekazał prezes PKN Orlen.

Wieści płynące od Obajtka są zgodne z prognozami analityków BM Reflex.

Wszystko zgodnie z prognozami

"W piątek, w pierwszym dniu bez promocji, na stacjach PKN Orlen odnotowaliśmy obniżki cen benzyny i oleju napędowego o około 20 gr na litrze" - poinformował Reflex. "W przyszłym tygodniu średnie ceny benzyny i oleju napędowego mogą spaść o około 10-20 groszy na litrze" - prognozują analitycy.

"Za nami kolejny tydzień obniżek cen paliw na rynku hurtowym, tym razem w większym stopniu obniżki dotyczą oleju napędowego. Spadają także, po raz kolejny z rzędu, ceny paliw na stacjach i mimo że nie wracają do poziomów sprzed wybuchu wojny w Ukrainie, to sytuacja się nie pogarsza" - ocenili.

Według danych Reflex, o ile ceny benzyny Pb95 i autogazu są o 10 proc. wyższe niż przed rokiem, to diesel wciąż jest droższy o 33 proc. Aktualnie kształtują się na poziomie: dla benzyny bezołowiowej 95 – 6,36 zł/l (-17 gr/l), bezołowiowej 98 – 7,25 zł/l (-20 gr/l), oleju napędowego - 7,36 zł/l (-20 gr/l), autogazu - 3,10 zł/l (-5 gr/l).

Analitycy Reflex wskazali, że w piątek rano ropa Brent kosztowała około 91 dol. za baryłkę i była niecałe 2 dol. za baryłkę tańsza niż przed tygodniem.

Przypomniano w komentarzu, że Międzynarodowa Agencja Energii zgodnie z najnowszymi prognozami spodziewa się wzrostu światowego popytu na ropę naftową w tym roku o 2 mln baryłek dziennie, w przyszłym 2,1 mln baryłek dziennie.

Forum w Karpaczu 2022: Daniel Obajtek

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mieszkaniec Mazowsza 15 lat ukrywał się w USA. Był poszukiwany za śmiertelne pobicie
  2. Aktywiści przejadą rowerami przez most Poniatowskiego. Będą ogromne utrudnienia w ruchu
  3. Konferencja TEDx na UW 17.09. Na żywo i online o życiu w zróżnicowanym społeczeństwie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE