Aktywiści przejadą rowerami przez most Poniatowskiego. Będą ogromne utrudnienia w ruchu

2022-09-16 11:05
Warszawa, korek
Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SE/ EAST NEWS Warszawa

Mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na jeszcze większe utrudnienia w ruchu, niż zwykle. W poniedziałkowy poranek (19 września) aktywiści przejadą kilkukrotnie rowerami przez most Poniatowskiego. Chcą pokazać, "w jak absurdalny i niebezpieczny, ale zgodny z przepisami sposób, należy się poruszać przez most Poniatowskiego w drodze do pracy".

Protest rowerzystów na moście Poniatowskiego

Rowerzyści wyruszą w poniedziałek po godz. 7 spod Stadionu Narodowego w kierunku centrum. Będą poruszali się jednym z pasów mostu Poniatowskiego. "Trasa będzie wiodła spod Stadionu do ronda de Gaulle'a, gdzie będziemy zawracać i jechać w kierunku zjazdów na Wisłostradę, gdzie będziemy ponownie zawracać, aby kierować się z powrotem w kierunku centrum" - informują organizatorzy.

Chcą pokazać, "w jak absurdalny i niebezpieczny, ale zgodny z przepisami sposób, należy się poruszać przez most Poniatowskiego w drodze do pracy".

W wydarzeniu udział wezmą członkowie i członkinie organizacji Zielone Mazowsze, Miasto Jest Nasze, Warszawski Alarm Smogowy, Warszawska Masa Krytyczna, Lepszy Służewiec.

"Naszym celem jest pokazanie, że kuriozalna organizacja ruchu na moście Poniatowskiego cały czas utrudnia lub wręcz uniemożliwia przepisowy i sprawny przejazd na rowerze przez ten most do centrum Warszawy" - podkreślają.

Most Poniatowskiego sypie się na głowę. Urzędnicy odkładają remont, bo nie mają pieniędzy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE