Centra handlowe zostaną zamknięte? Konieczna zmiana przepisów!

i

Autor: pixabay.com Centra handlowe zostaną zamknięte? Konieczna zmiana przepisów!

Centra handlowe zostaną zamknięte w wakacje? Konieczna zmiana przepisów!

2022-07-18 13:28

Możliwe, że galerie handlowe wkrótce zostaną zamknięte! To w związku ze zbliżającą się falą upałów i z koniecznością ograniczenia poboru prądu, gdy jego zużycie niebezpiecznie wzrośnie np. w związku z dużą liczbą uruchomionych klimatyzatorów. Konieczna jest zmiana obowiązujących przepisów.

Gigantyczne upały w Polsce: Czy galerie handlowe zostaną zamknięte?

Do Polski zbliża się fala upałów. Temperatura może przekroczyć 30 stopni Clesjusza. W związku z koniecznością ograniczenia poboru prądu, gdy jego zużycie niebezpiecznie wzrośnie, np. w związku z dużą liczbą uruchomionych klimatyzatorów, może być konieczne zamknięcie centrów handlowych

Czytaj także: Upały wrócą do Polski. Wszystko przez szalejący antycyklon. IMGW wydało ostrzeżenia!

Wszystkiemu winne są przepisy wprowadzone przez Radę Ministrów. - Zlikwidowane zostało pojęcie tzw. mocy bezpiecznej, która była wyliczana dla obiektów komercyjnych - tłumaczy Ryszard Kamiński z Polskiej Rady Centrów Handlowych.  - I w tej chwili nie ma tak naprawdę takiego zabezpieczenia, które gwarantowałoby, że centra handlowe, obiekty biurowe, wielkie magazyny czy sklepy wielkopowierzchniowe będą działać w sytuacji, gdy mogłoby dojść do ograniczeń poboru mocy - tłumaczy ekspert.

To oznaczałoby nie tylko straty finansowe. - Inny aspekt to jest zagrożenie dla ciągłości działalności tak newralgicznych placówek, jak np. przychodnie medyczne, apteki czy sklepy spożywcze. Brak zasilania w tych placówkach to jest np. kwestia zepsutych leków czy produktów chłodniczych i mrożonych - dodaje.

Dlatego branża apeluje o pilne spotkanie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska i zmianę przepisów.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Pokaż nam, jakim bystrzachą jesteś!

Pytanie 1 z 10
Winston Churchill otrzymał w 1953 roku...
Czy czarne samochody grzeją się bardziej w słońcu? [TEST] | ESKA XD - Prosto z salonu #53
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE