Dziura na ul. Renesansowej w Warszawie

i

Autor: Facebook / Krystian Lisiak - Radny Dzielnicy Bielany

"Bielański obszar wulkaniczny". Renesansowa czeka na remont

Na warszawskiej Chomiczówce można znaleźć jedne z najbardziej malowniczych dziur w drodze w całym mieście. Sąsiedztwo ul. Księżycowej sprawia, że budzą się skojarzenia z lądowaniem na Księżycu Neila Armstronga i Buzza Aldrina.

Stan nawierzchni jezdni ul. Renesansowej na Chomiczówce jest tak fatalny, że radny dzielnicy Bielany Krystian Lisiak ochrzcił ją "bielańskim obszarem wulkanicznym".

Dziura na dziurze

- Ulica Renesansowa wybudowana została nie przez władze miasta, lecz przez spółdzielnię w ramach budowy osiedla mieszkaniowego, i od tamtej pory przez długie lata pozostawała w jej zarządzie. W 2020 roku spółdzielnia WSBM "Chomiczówka" skutecznie zrzekła się prawa użytkowania wieczystego do gruntu, na którym położona jest ul. Renesansowa. Od tamtej pory grunt jest we władaniu m.st. Warszawy - wyjaśnia samorządowiec w długim wpisie na Facebooku.

Choć ziemią zarządza teoretycznie samorząd, do tej pory nie wyznaczono jednostki, która miałaby odpowiadać za ul. Renesansową. Radny Lisiak informuje, że trwają rozmowy i uzgodnienia ze spółdzielnią. Dotyczą one możliwości wykorzystania specustawy drogowej oraz uregulowania statusu ulicy.

Kiedy remont Renesansowej?

- Spółdzielnia WSBM "Chomiczówka" zadeklarowała wykonanie wielobranżowego projektu przebudowy tej ulicy, którego następnie Dzielnica Bielany ma być realizatorem. Otrzymałem niestety informacje, że projekt porozumienia przedstawiony przez spółdzielnię, jest od kilku miesięcy wstrzymywany przez Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Bielany, i wciąż nie ma przygotowanej odpowiedzi dla spółdzielni - informuje radny.

Krystian Lisiak nie ma złudzeń: projektowanie, poszukiwanie pieniędzy i przetargi będą trwały długimi miesiącami. Tymczasem ul. Renesansowa potrzebuje pilnych prac w ramach bieżącego utrzymania jezdni. Jak zaznacza radny, dziury są coraz większe i zagrażają bezpieczeństwu użytkowników. Doraźne prace mógłby zlecić urząd dzielnicy.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Zobacz warszawskie ślady Roberta Lewandowskiego [GALERIA]
  2. Do stołecznego zoo mogą ustawiać się prawdziwe kolejki. Są nowi mieszkańcy
  3. Poród w autobusie. Pomogli pasażerowie i kierowcy
Awantura o barierki na zadaszeniach wejść do metra na Bródnie. Warszawiacy: „To nie ma sensu!”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE