Poród w autobusie. Pomogli pasażerowie i kierowcy

2022-08-18 15:30
Flixbus
Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER GDANSK

Dokładnie o godz. 7:09 w środę na pokładzie autobusu FlixBus z Paryża do Warszawy podróżni powitali dodatkowego pasażera. Chłopiec przyszedł na świat tuż przed dotarciem do dworca w Poznaniu, gdzie pojawiła się załoga pogotowia. Karetka zabrała mamę i dziecko do szpitala.

Pasażerka podróżowała na trasie Paryż – Warszawa. Kierowca już podczas odprawy zauważył kobietę w zaawansowanej ciąży i zaproponował jej miejsce jak najbliżej drzwi, aby w razie potrzeby miała łatwy dostęp do wyjścia z pojazdu - relacjonuje w rozmowie z eska.pl Martyna Madejek z firmy FlixBus.

Poród w autobusie. Pomogły pasażerki

Cała podróż przebiegała bez zakłóceń, jednak podczas dojazdu do dworca w Poznaniu jedna z pasażerek poinformowała kierowców, że pani w ciąży zaczęła rodzić. Drugi kierowca natychmiast zadzwonił na numer alarmowy, aby zamówić karetkę na dworzec w Poznaniu, do którego pozostało niecałe 20 minut drogi. W międzyczasie trzy inne pasażerki zaopiekowały się ciężarną. Młody pasażer był szybszy i przyszedł na świat na pokładzie zielonego autobusu tuż przed dotarciem do przystanku.

Na dworcu służby medyczne przejęły opiekę nad pasażerką i bezpiecznie przetransportowali mamę z dzieckiem do szpitala. Kierowcy natomiast zabezpieczyli miejsce porodu i dokończyli kurs.

Darmowe przejazdy do 18. roku życia

To druga tego typu sytuacja w historii FlixBusa. Pierwsza miała miejsce w 2019 roku podczas kursu na trasie Paryż – Bruksela. Wówczas urodziła się dziewczynka. - W ramach prezentu przygotowaliśmy jej możliwość darmowych przejazdów FlixBusem do 18. roku życia. Tak samo planujemy zrobić to w tym przypadku i przekażemy pasażerce pełne instrukcje jak z tego korzystać - zapowiedziała Martyna Madejek.

Ciąża a suplementy diety
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE