zoo warszawa

i

Autor: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Do stołecznego zoo mogą ustawiać się prawdziwe kolejki. Są nowi mieszkańcy

2022-08-19 12:01

10 sierpnia do warszawskiego zoo trafiły dwa samce orlenia plamistego. Początkowo zwierzęta musiały przystosować się do życia w nowym miejscu, jednak obecnie odwiedzający mogą już je oglądać.

Jak przekazał ogród, starszy, 2-letni samiec ma masę ok. 20 kg, drugi, roczny - waży 10 kg. "Nasze orlenie jeszcze podrosną, gdyż średnica płaszcza orleni plamistych może mieć nawet 1,5 m, a ich masa osiągać do 30 kg" - dodał.

Transport takich zwierząt nie jest łatwy, ponieważ w zbiorniku transportowym cały czas musi krążyć woda. To bardzo ważne, ponieważ zwierzęta te bez przerwy muszą być w ruchu. "Po przybyciu na miejsce, przenoszenie orleni do ich docelowego zbiornika wymagało uwagi i wcześniejszego przygotowania, gdyż bardzo ważne było wyrównanie parametrów wody między zbiornikiem transportowym a nowym domem ryb. Na szczęście cały proces przebiegł bez problemów" - podkreśliło zoo.

Czytaj również: Zajrzał pod łóżko i od razu wezwał Ekopatrol. W mieszkaniu na drugim piętrze znalazł węża

Warszawskie ZOO ma nowych mieszkańców

Zwierzęta przeniesione do nowych warunków, przez kilka dni przyzwyczajały się do nowego domu, dlatego zwiedzający nie mogli ich zobaczyć. "Po wstępnej fazie aklimatyzacji te majestatyczne zwierzęta można odwiedzać od tego tygodnia w Akwarium Morskim w Hipopotamiarni Warszawskiego ZOO" - przekazało zoo.

Orlenie plamiste to gatunek płaszczki. W naturze zamieszkują Indo-Pacyfik, czyli tropikalne wody Oceanu Indyjskiego i zachodnio-środkową część Pacyfiku. Poruszają się zupełnie inaczej niż inne, "zwykłe" ryby – wygląda to jak spokojny lot ptaka, ale pod wodą. Jest to gatunek narażony na wyginięcie.

Urodziny lwów w gdańskim ZOO

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 81-latka przemycała 5 kg heroiny! Wpadła na lotnisku Chopina
  2. Akcja Zielony Weteran na Bulwarach w Warszawie. Każdy może uratować roślinę
  3. Weekendowe utrudnienia na Targówku i na węźle S8. Sprawdźcie zmiany w ruchu i komunikacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE