Autor: Rafał Guz/PAP

Rywalizacja

Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie. Kto zwyciężył w wyścigu?

2023-05-03 11:21

Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie cieszy się zawsze niezwykłą popularnością i zainteresowaniem. Komu udało się zwyciężyć w tym wyjątkowym wyścigu? Prezentujemy, jak wyglądała sportowa rywalizacja i kto dzierży za nią laur zwycięstwa.

Bieg Konstytucji 3 maja

Krzysztof Wasiewicz i Joanna Szmit wygrali 31. Bieg Konstytucji 3 maja w Warszawie na dystansie 5 km. Wystartowało niemal cztery tysiące osób. W tym roku start i meta znajdowały się na ulicy Nowy Świat. Większość trasy przebiegała mostem Poniatowskiego.

W kategorii mężczyzn Krzysztof Wasiewicz triumfował czasem 14.56. Na podium stanęli też Rafał Gontarczyk (15.12) i ubiegłoroczny zwycięzca Taras Telkowski z Białorusi (15.17).

Wśród kobiet to Joanna Szmit uzyskała czas 18.24. Drugie miejsce zajęła Izabela Wiercioch (19.12), a trzecia była Katarzyna Czerwińska (19.14).

Nowa trasa

W tym roku Bieg Konstytucji 3 Maja odbywał się na zupełnie nowej trasie. Start i meta zawodów zlokalizowane były na ulicy Nowy Świat, w pobliżu Foksal. Stamtąd zawodnicy przez rondo de Gaulle’a pobiegli południową nitką Alej Jerozolimskich przez most i aleję Poniatowskiego do ronda Waszyngtona.

Wystrzał startera zawodnicy usłyszeli punktualnie o godz. 10, a na pokonanie pięciokilometrowej atestowanej trasy przeznaczone zostało im 55 minut. Jak widać, niektórzy kończyli bieg w czasie wręcz niewiarygodnym.

Poniżej prezentujemy, jak wyglądała sportowa rywalizacja związana ze świętem Konstytucji 3 maja w 2023 roku. Było kolorowo, tłumnie i bardzo pozytywnie.

Zobacz zdjęcia: Bieg Konstytucji 3 Maja. Sportowa rywalizacja w Warszawie