Stetoskop

i

Autor: pixabay.com Stetoskop

Białe Miasteczko w Warszawie - kiedy i gdzie powstanie?

2021-09-07 9:45

Ma to być największy protest pracowników i pracownic ochrony zdrowia w historii kraju! Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy zapowiedział zorganizowanie strajku. Na tę okoliczność w Warszawie ma powstać białe miasteczko. Kiedy i w jakim miejscu stolicy? O tym w artykule.

Białe Miasteczko w Warszawie - kiedy i gdzie powstanie? Wiele osób mieszkających w stolicy może zadawać takie pytanie. Strajk pracowników ochrony zdrowia został zapowiedziany przez Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy. Strajkować mają pracownicy i pracownice ochrony zdrowia w całej Polsce, ale największych manifestacji spodziewać się trzeba w Warszawie. Do stolicy mają przyjechać tysiące osób zrzeszonych w 14. organizacjach zawodów medycznych. W planach jest również stworzenie protestacyjnego białego miasteczka na wzór tego, które 14 lat temu powstało podczas strajku pielęgniarek. Pracownicy i pracownice ochrony zdrowia chcą, by odbywały się tam konferencje prasowe, a także prelekcje organizacji związanych w medycyną w Polsce. Gdzie mogą stanąć namioty strajkujących pracownic i pracowników służby zdrowia? O tym w dalszej częsci artykułu.

Trzaskowski sadzi drzewo w centrum Warszawy

Gdzie i kiedy powstanie białe miasteczko?

Strajk pracowników ochrony zdrowia został zapowiedziany na sobotę, 11 września. Tego dnia siły połączą wszystkie zawody medyczne w Polsce. Protest rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:00 na placu Krasińskich w Warszawie. Strajkujący będą przedstawiać wówczas swoje postulaty. Tuż po proteście ma zacząć powstawać "Białe miasteczko 2.0", podobne do tego, które funkcjonowało w 2007 roku. Białe miasteczko 2.0 to inicjatywa Porozumienia Rezydentów.

Protest ma trwać około 5 godzin. Białe miasteczko zacznie więc powstawać 11 września około godziny 17. Nieznana jest jeszcze dokładna lokalizacja, jednak najbardziej prawdopodobne miejsca to okolice Ministerstwa Zdrowia, Kancelarii Prezydenta, Sejmu i Kancelarii premiera, gdyż pod tymi budynkami ma się odbywać protest.

W miasteczku znajdzie się centralny duży namiot, w którym codziennie będą się odbywać konferencje prasowe o 10:00. Na terenie miasteczka będą też prowadzone warsztaty i panele edukacyjne. Pojawią się również stoiska organizacji charytatywnych i działających na rzecz pacjentów, które będą informować o swojej działalności i prowadzić prelekcje. Szczegóły będą podawane w wydarzeniu na Facebooku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!