monopolowy sklep

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRESS

Będzie nocna prohibicja w Warszawie? Rafał Trzaskowski musiał zabrać głos

2022-09-12 17:49

Aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze wyszli z inicjatywą zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach od godz. 22:00 do 6:00 w centralnych dzielnicach Warszawy. Teraz o ich pomysł został zapytany Rafał Trzaskowski, który musiał zabrać głos w sprawie.

Aktywiści podkreślają, że wprowadzenie nocnego zakazu mogłoby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w stolicy. Ich zdaniem byłoby to również wsparcie osób uzależnionych, gdyż alkohol przestałby być aż tak szeroko dostępny.

Czytaj również: Wybierasz się na grzyby? Policja ostrzega, łatwo zapomnieć o jednym

Zakaz sprzedaży alkoholu nocą? Trzaskowski odpowiada

Co o postulacie sądzi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski? Polityk musiał zmierzyć się z tematem na antenie Radia ZET.

- Ja bym nie szedł tak daleko. Jestem otwarty na rozmowy, bo rzeczywiście są takie miejsca, w których mamy bardzo obniżony komfort funkcjonowania mieszkańców przez to, że są tam zagłębia, w których jest ileś sklepów czynnych całą dobę. Trzeba o tym rozmawiać, trzeba to cywilizować - odpowiedział Trzaskowski.

- Ja nie jestem zwolennikiem drastycznych kroków. Warszawa jest miastem nowoczesnym, w którym trzeba się nad tym pochylić, ale nie obejdzie się też bez tego, że są miejsca, w których ludzie po prostu chcą się bawić. Tylko trzeba do tego podchodzić z głową, trzeba to kontrolować i starać się ukrócić wszystkie ekscesy. My nad tym pracujemy - dodał prezydent stolicy.

Nocna prohibicja w Warszawie. Aktywiści chcą zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warsztaty z HiT-u dla nauczycieli. Zajęcia poprowadzą wykładowcy UW
  2. Progresja spełnia normy hałasu. Obiecali uważać na... pogrzeby
  3. 16-latek piekł ciastka z marihuaną. Policjantom powiedział, że zdrowiej ją jeść, niż palić