Będzie nocna prohibicja w Warszawie? Rafał Trzaskowski musiał zabrać głos

2022-09-12 17:49
monopolowy sklep
Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRESS

Aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze wyszli z inicjatywą zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach od godz. 22:00 do 6:00 w centralnych dzielnicach Warszawy. Teraz o ich pomysł został zapytany Rafał Trzaskowski, który musiał zabrać głos w sprawie.

Aktywiści podkreślają, że wprowadzenie nocnego zakazu mogłoby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w stolicy. Ich zdaniem byłoby to również wsparcie osób uzależnionych, gdyż alkohol przestałby być aż tak szeroko dostępny.

Czytaj również: Wybierasz się na grzyby? Policja ostrzega, łatwo zapomnieć o jednym

Zakaz sprzedaży alkoholu nocą? Trzaskowski odpowiada

Co o postulacie sądzi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski? Polityk musiał zmierzyć się z tematem na antenie Radia ZET.

- Ja bym nie szedł tak daleko. Jestem otwarty na rozmowy, bo rzeczywiście są takie miejsca, w których mamy bardzo obniżony komfort funkcjonowania mieszkańców przez to, że są tam zagłębia, w których jest ileś sklepów czynnych całą dobę. Trzeba o tym rozmawiać, trzeba to cywilizować - odpowiedział Trzaskowski.

- Ja nie jestem zwolennikiem drastycznych kroków. Warszawa jest miastem nowoczesnym, w którym trzeba się nad tym pochylić, ale nie obejdzie się też bez tego, że są miejsca, w których ludzie po prostu chcą się bawić. Tylko trzeba do tego podchodzić z głową, trzeba to kontrolować i starać się ukrócić wszystkie ekscesy. My nad tym pracujemy - dodał prezydent stolicy.

Nocna prohibicja w Warszawie. Aktywiści chcą zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warsztaty z HiT-u dla nauczycieli. Zajęcia poprowadzą wykładowcy UW
  2. Progresja spełnia normy hałasu. Obiecali uważać na... pogrzeby
  3. 16-latek piekł ciastka z marihuaną. Policjantom powiedział, że zdrowiej ją jeść, niż palić
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE