16-latek piekł ciastka z marihuaną. Policjantom powiedział, że zdrowiej ją jeść, niż palić

2022-09-12 12:50

Nastolatka handlującego narkotykami zatrzymali otwoccy policjanci. Podczas przeszukania okazało się, że chłopak przygotowywał też ciastka z marihuaną. Swoje nielegalne wypieki rozprowadzał wśród rówieśników.

Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich zdobyli informacje o młodocianym handlarzu narkotyków działającym na terenie Otwocka. Podejrzanym o sprzedaż środków odurzających był 16-latek z gminy Karczew. Mundurowi udali się do miejsca zamieszkania nastolatka, gdzie przeprowadzili przeszukanie. Nieletni ukrywał tam kilka porcji marihuany i mefedronu, ale uwagę funkcjonariuszy zwróciły też zawinięte w folię aluminiową ciasteczka. Ich charakterystyczny zapach sugerował, że nie składają się tylko z mąki, jajek i cukru. Podejrzenia policjantów potwierdził sam nastolatek.

Narkotykowe ciasteczka sprzedawał rówieśnikom. "zdrowiej zjeść ciastko z marihuaną, niż ją palić"

Chłopak przyznał, że do swoich wypieków dodawał marihuanę. Ciastka przygotowywał wraz ze swoim kolegą podczas nieobecności rodziców, a następnie sprzedawał je rówieśnikom. Jak sam twierdził, "zdrowiej zjeść ciastko z marihuaną, niż ją palić".

Zgromadzony materiał dowodowy wstępnie potwierdzał, że 16-latek dopuścił się 15 przestępstw związanych z narkotykami. Wkrótce funkcjonariusze dotarli też do nastolatka, który pomagał koledze przy pieczeniu narkotykowych ciasteczek. Obydwu przesłuchano w charakterze sprawców czynów karalnych. Materiały sprawy trafią do sędziego rodzinnego, zaś o losie chłopców zadecyduje Sąd Rejonowy w Otwocku.

Słynna wierzba na Gocławiu zniszczona. Tak wygląda po "pielęgnacji"

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE