Atak na galerię w Krzemieńczuku. Prezydent Zełenski pokazał szokujące nagranie

2022-06-29 8:40
Atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku
Autor: youtube.com/PresidentGovUa Atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku (Ukraina)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pokazał nowe, wstrząsające nagranie z rosyjskiego ataku rakietowego na centrum handlowe w Krzemieńczuku, w którym zginęło ponad 20 osób. Zełenski chce, żeby ONZ uznało Rosję za państwo terrorystyczne.

Mimo, że do rosyjskiego ataku na galerię handlową Amstor w Krzemieńczuku w Ukrainie doszło w poniedziałek, wciąż nie jest znana ostateczna liczba ofiar. Władze przekazały we wtorek, że zginęło ponad 20 osób, a około 60 zostało rannych. W budynku i jego okolicach miało przebywać około tysiąca osób.

Ukraińskie siły powietrzne podały, że w galerię trafiły rakiety Ch-22 wystrzelone z bombowców Tu-22M3. Ukraińcy zidentyfikowali już nawet pilotów, którzy mieli dokonać ataku na cywilów. To żołnierze z 52. Pułku Lotnictwa Gwardii

Atak na galerię handlową w Krzemieńczuku. Nowe nagranie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pokazał nowe, wstrząsające nagranie z momentu potężnej eksplozji. Widać na nim, jak w przeciągu kilku sekund galeria zostaje niemal zrównana z ziemią.

Jednocześnie Zełenski zaapelował do Organizacji Narodów Zjednoczonych o stworzenie prawnej definicji państwa terrorystycznego i uznanie Rosji za takie państwo. 

Express Biedrzyckiej - gen. Bogusław Pacek: Ukraina jest uzależniona od Zachodu od pierwszego dnia wojny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE