Atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku

i

Autor: youtube.com/PresidentGovUa Atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku (Ukraina)

Atak na galerię w Krzemieńczuku. Prezydent Zełenski pokazał szokujące nagranie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pokazał nowe, wstrząsające nagranie z rosyjskiego ataku rakietowego na centrum handlowe w Krzemieńczuku, w którym zginęło ponad 20 osób. Zełenski chce, żeby ONZ uznało Rosję za państwo terrorystyczne.

Mimo, że do rosyjskiego ataku na galerię handlową Amstor w Krzemieńczuku w Ukrainie doszło w poniedziałek, wciąż nie jest znana ostateczna liczba ofiar. Władze przekazały we wtorek, że zginęło ponad 20 osób, a około 60 zostało rannych. W budynku i jego okolicach miało przebywać około tysiąca osób.

Ukraińskie siły powietrzne podały, że w galerię trafiły rakiety Ch-22 wystrzelone z bombowców Tu-22M3. Ukraińcy zidentyfikowali już nawet pilotów, którzy mieli dokonać ataku na cywilów. To żołnierze z 52. Pułku Lotnictwa Gwardii

Atak na galerię handlową w Krzemieńczuku. Nowe nagranie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pokazał nowe, wstrząsające nagranie z momentu potężnej eksplozji. Widać na nim, jak w przeciągu kilku sekund galeria zostaje niemal zrównana z ziemią.

Jednocześnie Zełenski zaapelował do Organizacji Narodów Zjednoczonych o stworzenie prawnej definicji państwa terrorystycznego i uznanie Rosji za takie państwo. 

Express Biedrzyckiej - gen. Bogusław Pacek: Ukraina jest uzależniona od Zachodu od pierwszego dnia wojny