W tych powiatach i miejscowościach kobiety żyją najkrócej. Sprawdź listę!

2023-03-28 10:14

Które z miejsc w Polsce nie są sprzyjające do życia dla kobiet? Sprawdziliśmy! Oto powiaty i miejscowości, w których kobiety żyją najkrócej.

Polacy żyją dłużej niż wynika to z badań. Główny Urząd Statystyczny przedstawia, jaki oczekuje się wiek, średniego życia w Polsce. Wskaźnik „oczekiwane lata przeżyte w zdrowiu” obrazuje sytuację zdrowotną ludności w kraju. Obliczany jest na podstawie tablic trwania życia oraz indywidualnie i subiektywnie postrzeganej niepełnosprawności.

Wskaźnik przewidywaną średnią liczbę lat jaką ma do przeżycia bez niepełnosprawności osoba w wieku x ukończonych lat, pod warunkiem, że aktualne warunki umieralności i utraty zdrowia populacji nie ulegną zmianie do końca trwania życia tej osoby. 59,1 roku dla mężczyzn i 63,1 roku dla kobiet. Wskaźnik trwania życia w zdrowiu jest większy dla kobiet niż dla mężczyzn i wynosi on aż 4 lata. Dla mężczyzn wynosi on 59,1 roku, a dla kobiet 63,1 roku.

Gdzie kobiety żyją najkrócej?

W raporcie GUS wyróżnił województwa, w których kobiety żyją najkrócej. W pierwszej piątce znajdują się takie województwa, jak: kujawsko-pomorskie łódzkie, dolnoślaskie, warmińsko-mazurskie. Najkrócej żyją mieszkanki Śląska.

Na czas trwania życia szczególnie wpływa jakość życia, stan powietrza i sposobu odżywiania.

Olsztyn. Policja eskortowała rodzącą kobietę do szpitala
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE