Troje nieletnich zatrzymanych za pobicie. Bili, kopali i pluli na leżącego na ziemi 15-latka [WIDEO]

2022-05-16 11:39
Troje nieletnich zatrzymanych za pobicie. Bili, kopali i pluli na leżącego na ziemi 15-latka [WIDEO]
Autor: facebook.com

Zdarzenie nagrali telefonem komórkowym i udostępnili w internecie. To pozwoliło policji ze Starogardu Gdańskiego zatrzymać troje nieletnich.

Na nagraniu opublikowanym w internecie widać grupę nastolatków, którzy najpierw uderzają chłopaka m.in. pałką teleskopową, a gdy ten upada kopią go i plują na niego. Słychać także wyzwiska i groźby. Film z zajścia jako pierwszy opublikował portal www.kociewiak.pl.

Jak przekazał oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim asp. sztab. Marcin Kunka, funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z tym zajściem.

"Do zdarzenia doszło kilka dni temu w pobliżu parku miejskiego w Starogardzie Gdańskim. Do chwili obecnej śledczy zatrzymali w tej sprawie troje nieletnich. Dwoje z nich decyzją sądu rodzinnego zostało już objętych nadzorem kuratora"

 - podkreślił Kunka.

Policjanci zabezpieczyli nagranie z tego zajścia, które zarejestrowane zostało telefonem komórkowym. I, jak przekazał oficer prasowy - ustalili personalia wszystkich uczestników tego zdarzenia.

"Następnego dnia w ramach prowadzonych czynności mundurowi zatrzymali 15-latkę i jej rówieśnika. Nieletni zostali doprowadzeni do sądu rodzinnego, który zastosował wobec nich nadzór kuratora. W niedzielę wieczorem do policyjnej izby dziecka trafiła kolejna nieletnia" - dodał oficer prasowy.

W najbliższym czasie policjanci doprowadzą 15-latkę do sądu rodzinnego, który będzie podejmował dalsze decyzje w tej sprawie. Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia i oczekują na dalsze decyzje sądu.

Radio Gdańsk poinformowało, że sprawcy pobicia zostali relegowani ze szkoły.

Historyczny szyld na szczecińskiej kamienicy zyskał nowe życie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE