Tak teraz ubierają dzieci na komunię. Wielu rodziców to szokuje

i

Autor: pixabay

Moda

Tak teraz ubierają dzieci na komunię. Wielu rodziców to szokuje!

2023-03-29 13:22

Skromna sukienka i garnitur lub alba – to nie dzisiejsze standardy. Nowa moda komunijna zaczyna zbierać coraz więcej fanów. Choć niektórych to szokuje, to sklepów z ekskluzywnymi sukienkami komunijnymi powstaje coraz więcej.

Pierwsza Komunia Święta powinna być przeżyciem duchowym. Z racji uroczystej odsłony tego wydarzenia, dziewczynki najczęściej zakładają skromne sukienki albo alby, a chłopcy garnitury.

Nie zawsze jednak podczas wydarzenia najważniejsza jest wiara, ale wygląd dziecka. Za granicą można znaleźć projektantów zajmujących się szyciem ekskluzywnych sukien komunijnych. Suknie są bogato zdobione diamentami, piórami czy koronkami. Akcesoriami nierzadko są welony czy parasolki.

W Polsce również możemy znaleźć podobne przykłady. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać „luksusowe suknie komunijne” i otrzymujemy wiele stron, które oferują bogato zdobione sukienki dla dziewczynek. Wiele z nich wyglądają jak suknie ślubne.

I to jest w większości przypadków komentarz rodziców, którzy wolą swoje dzieci w skromniejszym wydaniu. Rodzice twierdzą, że taki ubiór jest nieodpowiedni dla młodych osób. Choć negatywnych komentarzy jest dużo, to jeszcze więcej jest tych pozytywnych.

Chciałabym jeszcze raz mieć Pierwszą Komunię Świętą

– pisze jedna z obserwatorek na TikToku projektanki.

Ile kosztują ekskluzywne sukienki?

Z racji użytych materiałów, takie sukienki kosztują nie małe pieniądze. Ich ceny dochodzą nawet do kilku tysięcy złotych. W Polsce, choć skromniejsze można otrzymać od 600 złotych do nawet 1500 złotych.

Miss Warszawy 2023 Julia Tomaszewska dla "Super Expressu": Uwielbiam bulwary nad Wisłą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE