Starsza Pani zastąpiła miejskiego ogrodnika. Zaopiekowała się drzewkiem na miejskim parkingu

2020-05-14 10:03
Zdjęcie Pawła Musiała obiegło już internet
Autor: Paweł Musiał Zdjęcie Pawła Musiała obiegło już internet

Zdjęcie wykonane przez radnego gdyńskiej dzielnicy Leszczynki Pawła Musiała obiegło już internet. Uwiecznił on mieszkankę, która jak się okazuje, postanowiła zaopiekować się drzewkiem posadzonym przez nie znaną do tej pory osobę między miejscami parkingowymi. Internauci oraz władze miasta pozytywnie podeszli do tej inicjatywy.

Mieszkanka Gdyni weszła w rolę miejskiego ogrodnika. Starsza Pani zaopiekowała się posadzonym przez kogoś drzewkiem między miejscami parkingowymi na ulicy Żeromskiego. Otoczyła je kamieniami i podlewała w czasie suszy. Jej starania zauważyły już władze miasta.

- Bardzo cieszy nas inicjatywa tej Pani. Mieszkańcy Gdyni często pokazują, że bardzo zależy im na terenach zielonych. Z naszej strony postaramy się zabezpieczyć drzewko tak, aby nie zostało uszkodzone - mówi wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk. Posłuchaj:

Posłchaj co o drzewku sądzą i jakie plany mają władze Gdyni:

Obywatelska postawa uwiecznionej na zdjęciu Pani spotkała się z aprobatą internautów, którzy zdjęcie z sadzenia zauważyli na Twitterze radnego gdyńskiej dzielnicy Leszczynki Pawła Musiała. Władze miasta są już po pierwszych rozmowach z miejskim ogrodnikiem, który wskazuje na konieczność przesadzenia drzewka w lepsze dla niego miejsce.

- To będzie miało miejsce prawdopodobnie jesienią. Chcemy przesadzić drzewko w miejsce, które będzie lepiej wpływało na jego rozrost - dodaje wiceprezydent Łucyk. Posłuchaj:

Posłuchaj dlaczego drzewko będzie musiało zmienić swoje miejsce:

Władze Gdyni zapowiedziały, że nowe miejsce będą chciały ustalić z mieszkanką, która mimo iż nie posadziła osobiście tego drzewka, z troską zaopiekowała się o jego bezpieczeństwo i by w dalszym ciągu, jeśli tylko będzie chciała, mogła opiekować się tą właśnie rośliną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE