Rozprawka, „Lalka”, a wszystko – pod osłoną nocy! „Maturnocka” już 30 kwietnia

2021-04-20 13:49
Matura, egzamin
Autor: Pixabay Próbne matury w woj. warmińsko-mazurskim odbędą się w wyznaczonym wcześniej terminie 3-16 marca.

Rozprawka, "Lalka" i trochę poezji. A wszystko - pod osłoną nocy! Już 30 kwietnia, za pośrednictwem Facebooka i platformy ClickMeeting, odbędzie się I Ogólnopolska „Maturnocka”. Wydarzenie kierowane jest to maturzystów, którzy już kilka dni później przystąpią do egzaminu dojrzałości. Wśród organizatorek kilkugodzinnej powtórki z j. polskiego jest Anna Konarzewska, nauczycielka z Gdańska.

– Uczniowie będą mogli przed maturą powtórzyć zagadnienia językowe ale przede wszystkim problematykę lektur obowiązkowych. Poza tym otrzymają kilka praktycznych wskazówek dotyczących formy streszczenia, rozprawki – mówi Anna Konarzewska. – Uczniowie będą mogli także zadawać pytania w każdym momencie. Nauczyciele postarają się odpowiedzieć na wszystkie po swoich prezentacjach – dodaje Konarzewska.

Pomysłodawczynią „Maturnocki” jest Agata Karolczyk-Kozyra – nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie oraz autorka bloga edukacyjnego „Kreatywny polonista”. – Już od kilku lat spotykaliśmy się w szkole, a szkolne ławki zamienialiśmy na karimaty, materace. Wspólną naukę umilały nam przekąski i pizza – wspomina Karolczyk-Kozyra.

Pierwsza „Maturnocka” okazała się sukcesem, dlatego kolejne roczniki również w niej uczestniczyły. Dopiero pandemia pokrzyżowała plany uczniów i ich nauczycielki. – Zdecydowałam się więc by we współpracy z innymi nauczycielami zorganizować „Maturnockę” w formie online.  Dziś patrząc na to ilu uczniów chce do nas dołączyć, widzę, że ma to sens – dodaje polonistka.

A zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże. Już teraz swój udział zadeklarowało ponad 12 tys. uczniów z całej Polski.

– Będzie można dołączyć do tego wydarzenia w każdej chwili. Dodatkowo wszystkie prelekcje będą nagrywane i zostaną umieszczone na Youtubie. Tak więc jeśli komuś nie uda się uczestniczyć w „Maturnocce”, będzie mógł sobie obejrzeć nasz materiał w dowolnym momencie – dodaje Agata Karolczyk-Kozyra.

„Maturnocka” stała się też inspiracją do stworzenia „Egzaminocki” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Wydarzenie odbędzie się 21 maja. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE